Droga S6 do Koszalina

02.11.2015

Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Ustronie Morskie – Koszalin drogi ekspresowej S6 o długości 24,2 km. Wartość podpisanego kontraktu wynosi 436 844 659,80 zł.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. i Strabag Sp. z o.o. Realizacja zadania potrwa 34 miesiące, w tym 15 miesięcy jest przewidziane na prace projektowe. Budowa drogi zostanie ukończona w kwietniu 2019 r.

Po zawarciu umowy łączna długość odcinków S6 w realizacji przekroczyła 100 km. W ostatnich tygodniach podpisano umowy na 4 odcinki S6 od Goleniowa do Kołobrzegu. Do podpisania pozostała jeszcze umowa na odcinek od węzła Kołobrzeg Zachód do węzła Ustronie Morskie, a rozstrzygnięcia wymaga przetarg na budowę obwodnicy Koszalina i Sianowa.

Odcinek Ustroniem Morskie – Koszalin rozpoczyna się za węzłem Ustronie Morskie. Droga S6 biegnie na południe od istniejącej DK nr 11, w rejonie miejscowości Borkowice zbliża się do DK nr 11 (powstanie tam węzeł drogowy). Trasa prowadzi dalej w kierunku wschodnim, w rejonie miejscowości Dobre powstanie kolejny węzeł, który będzie umożliwiał dojazd do Mielna. Przed węzeł Bielice trasa łączy się z obwodnicą Koszalina i Sianowa. W ramach zadania przewidziana jest budowa Miejsca Obsługi Podróżnych kat. I (parkingi i toalety) Tymień i Obwodu Utrzymania Drogi przy węźle Dobre.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in