DK 12 w Chełmie otwarta

08.09.2021

DK 12 w Chełmie została udostępniona kierowcom. Inwestycja ma duże znaczenie dla poprawy infrastruktury oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.

 

DK 12 w Chełmie

 

DK 12 w Chełmie została przebudowana na długości ok. 8,2 km. Została także przebudowana i wybudowana niezbędna infrastruktura towarzysząca, w tym 5,5 km dróg lokalnych/serwisowych. Początek oraz koniec przebudowanego odcinka DK 12 w Chełmie znajduje się na połączeniach odcinka miejskiego drogi w granicach administracyjnych z odcinkami zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Prace budowlane obejmowały kompleksową przebudowę ulic Podgórze, Rejowiecka, Al. Przyjaźni, Rampa Brzeska i Wschodnia. Przebudowano również most na rzece Uherka oraz wiadukt nad dawną bocznicą kolejową w ciągu Al. Przyjaźni. Powstał także nowy wiadukt nad torami kolejowymi oraz przystanki autobusowe. Zamontowano ekrany akustyczne, wybudowano również ponad 8 km ścieżek rowerowych.

Kontrakt na przebudowę drogi krajowej nr 12 w Chełmie, którego generalnym wykonawcą jest Budimex, został zrealizowany w trybie „projektuj i buduj”. Umowę z inwestorem – Urzędem Miasta Chełm podpisano w czerwcu 2017 r. Prace budowlane rozpoczęto w 2020 r. Budimex zakończył realizację tego zadania w lipcu 2021 r. na 4 miesiące przed terminem kontraktowym, a otwarcie drogi nastąpiło w sierpniu.

Wartość kontraktu wyniosła 101 mln zł netto. Projekt został dofinansowany z unijnych funduszy w ramach konkursu ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Jego główną ideą było zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących w Transeuropejskiej Sieci Drogowej (TEN-T).

 

Czytaj także:

DW 579 Kazuń–Błonie będzie przebudowana

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku

Obwodnica Koszalina i Sianowa będzie dokończona

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.