Zaproszenie na WEBINARIUM o dachach zielonych. 16 września 2021 r.

Artykuł sponsorowany

08.09.2021

Specyfika budowy dachów zielonych – dobór materiałów i realizacja. Dachy systemowe ZIDA oraz rozwiązania nietypowe.

 

Dachy zielone znane są w budownictwie od czasów historycznych. Współczesne technologie pozwalają na zoptymalizowanie kosztów ich realizacji przy jednoczesnym zagwarantowaniu odpowiednich parametrów technicznych. W dobie realizowanej w pośpiechu adaptacji miast do zmian klimatu budowa dachu zielonego przestaje być jednak zwykłym wprowadzeniem zieleni na budynek. Coraz częściej warunki zabudowy i plany zagospodarowania przestrzennego stawiają przed projektantem i wykonawcą wymogi zapewnienia nie tylko odpowiedniej powierzchni biologicznie czynnej, ale również opóźnienia spływu i retencji wód opadowych.

 

Realizacja dachu zielonego. Apartamenty Primo w Łodzi

 

Zapewne każdy, kto stał przed zadaniem wykonania dachu zielonego, zadawał sobie pytania: Czy zamiast drenażu można użyć żwiru? Czy rzeczywiście trzeba kupować substraty, kiedy na budowie zalegają spore ilości ziemi z wykopu? Czy drenaż o wysokości 40 lub 60 mm można zastąpić 20-milimetrowym?

 

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci z firmy będącej jednym z liderów rynku technologii dachów zielonych w Polsce. Prowadzący szkolenie są wykładowcami Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone” z uprawnieniami Naczelnej Organizacji Technicznej oraz posiadają wieloletnie doświadczenie w branży.

 

W partnerstwie z „Inżynierem Budownictwa” specjaliści ZIDA poprowadzą webinarium, podczas którego poruszą następujące tematy:

  • Aspekty prawne stosowania materiałów na dachach zielonych.
  • Poprawny dobór i wbudowanie materiałów: włóknin, drenaży i podłoży dla roślin.
  • Prawidłowe zabezpieczenie odpływów i krawędzi dachu.
  • Najczęściej popełniane błędy projektowe i wykonawcze.
  • Rozwiązania systemowe ZIDA z gwarancją do 10 lat.

 

Dach zielony zrealizowany przez firmę ZIDA. Hotel Radisson Blu w Sopocie

 

Specjaliści z ZIDA skonsultowali i dostarczyli w tym roku materiały do budowy blisko 150 000 m2 różnego typu dachów zielonych. Budowy realizowano w Polsce, Czechach, na Słowacji i Niemczech. Były wśród nich zarówno proste dachy w uprawie ekstensywnej, jak i zazielenienia konstrukcji lekkich, dachów skośnych i o nietypowych kształtach. Jednak większość realizacji to dachy w uprawie intensywnej, których poprawne wykonanie wymaga nierzadko nie tylko wiedzy o warstwach technicznych, ale również znajomości zagadnień z dziedziny gleboznawstwa i ogrodnictwa. Konsultując projekty wielokrotnie wprowadzali poprawki, dzięki którym inżynierowie odpowiedzialni za budowę unikali problemów. Tak było przy realizacji dachu zielonego na części konferencyjnej hotelu Radisson Blu w Sopocie, gdzie w porozumieniu z architektem i inwestorem zmienione zostały praktycznie wszystkie warstwy techniczne. Dzięki pomocy ekspertów udało się uniknąć osuwania materiału na spadkach i bardzo kosztownych napraw. Efekt końcowy sprawił, że dach zielony na tym obiekcie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce i pojawił się w wielu branżowych publikacjach.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze, który dostępny będzie w dniu 16.09.2021 na stronie: https://fb.me/e/4EAF3z1wh

 

Zobacz też:

Wybieramy dobry substrat na dachy zielone

Zielone dachy w Polsce

Pierwsza w Polsce szkoła z certyfikatem BREEM i dachem bagiennym

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.