DW 579 Kazuń–Błonie będzie przebudowana

16.08.2021

DW 579 Kazuń–Błonie na długości blisko 5 km zostanie przebudowana. Prace zajmą 18 miesięcy.

 

DW 579 Kazuń–Błonie na odcinku od km 22+600 do km 27+290 zostanie przebudowana przez firmę Skanska. Spółka rozbierze całkowicie drogę główną i wykona ją w nowej konstrukcji. Trasa będzie poszerzona do 7 m (dwa pasy ruchu o szerokości każdy 3,5 m). DW 579 Kazuń–Błonie zyska również nową nawierzchnię na wjazdach, przepusty pod wjazdami i jezdnią główną oraz rowy. Dzięki nowym urządzeniom bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowaniu poziomemu droga wojewódzka będzie czytelna i przewidywalna dla wszystkich użytkowników ruchu. W ramach projektu generalny wykonawca zrealizuje także nowe chodniki i ścieżki rowerowe, na całej długości przebudowywanego odcinka drogi.

 

DW 579 Kazuń–Błonie

Fot. Weronika Sawicka

 

Wartość umowy z firma Skanska wynosi blisko 21 mln zł netto. Czas przewidziany na wykonanie zadania to 18 miesięcy.

– Środki na realizację tego zadania mieliśmy zabezpieczone w budżecie od kilku lat. Początkowo planowaliśmy zrealizować inwestycję w systemie „projektuj i buduj”, jednak dwa razy ogłoszony przez nas przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Ostatecznie projekt wykonawczy został wykonany oddzielnie i dopiero w czwartym postępowaniu został wybrany wykonawca realizacji tej inwestycji – mówi Grzegorz Obłękowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

W ostatnich latach w województwie mazowieckim Skanska, we współpracy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie, rozbudowała m.in. DW 579 relacji Kazuń Polski–Leszno–Błonie–Grodzisk Mazowiecki–Radziejowice. Aktualnie spółka buduje w Warszawie wiadukty na Trasie Łazienkowskiej przy Agrykoli oraz rozbudowuje ulicę Wybrzeże Helskie.

 

Przeczytaj też:

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku

Obwodnica Koszalina i Sianowa będzie dokończona

S11 Koszalin–Bobolice – ruszyła budowa

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.