Budowa bazy dla Kolei Małopolskiej w Krakowie

08.07.2020

Bazę dla Kolei Małopolskiej w Krakowie wybuduje w ciągu 18 miesięcy konsorcjum firm Budimex i KZN Rail.

 

 

 

Baza dla Kolei Małopolskiej usytuowana będzie na terenie 3,38 ha wydzierżawionym od Grupy PKP na 30 lat. Konsorcjum firm Budimex i KZN Rail podpisało w tej sprawie umowę z Kolejami Małopolskimi. Zadanie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj” i będzie polegało na budowie oraz wyposażeniu zaplecza technicznego do obsługi taboru kolejowego w Krakowie. Termin realizacji inwestycji przewidziano na 18 miesięcy od dnia podpisania kontraktu.

Na wydzierżawionym obszarze powstanie hala kolejowa o wymiarach ok. 36 x 141 m. Tego typu zaplecze pomieści nawet do 30 pojazdów 4- i 5-członowych. Obiekt zostanie podzielony na cztery strefy: warsztatowo-naprawczą, biurowo-socjalną, magazynową oraz myjnię taboru. Zgodnie z projektem hala wyposażone zostanie w niezbędne urządzenia oraz m.in. instalacje wodociągowe, sanitarne, centralnego ogrzewania i klimatyzacja pomieszczeń. W bezpośrednim sąsiedztwie myjni powstanie natomiast oczyszczalnia ścieków przemysłowych o przepustowości około 5 dm³/s. Modernizację przejdą sieć sterowania ruchem kolejowym, sieci elektroenergetyczne i telekomunikacyjne. Spółka KZN Rail będzie odpowiedzialna za przebudowę całego układu torowego, w tym wbudowanie 16 rozjazdów pozwalających na sprawne poruszanie się pociągów po całej bocznicy.

Budowa centrum serwisowego dla przewoźnika kolejowego to pierwsza tego typu inwestycja Budimeksu.

 

Źródło: Budimex S.A.

 

Przeczytaj też: Modernizacja zakładu PKP Intercity Remtrak

Warszawa Zachodnia: przebudowa stacji, tunel i podziemny tramwaj

Przebudowa dworca Kraków Swoszowice

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.