II etap obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w budowie

08.07.2020

II etap obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu drogi krajowej nr 40 o długości 14,3 km będzie stanowił przedłużenie istniejącej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla.

 

 

II etap obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, omijający miasto od północy, będzie przedłużeniem istniejącej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, która została oddana do ruchu w 2010 r. Trasa o długości 14,3 km zostanie wybudowana w nowym śladzie. Do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 426 będzie to jednojezdniowa droga z dodatkowym naprzemiennym pasem do wyprzedzania (2+1), a od tego skrzyżowania w układzie z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach. Droga będzie miała nawierzchnię bitumiczną.

Zostanie także wybudowanych 18 obiektów inżynierskich – wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt oraz cztery ronda, a także urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowana też będzie infrastruktura techniczna – sieć wodno-kanalizacyjna, gazowa, elektroenergetyczna, telekomunikacyjna i urządzenia melioracyjne.

Nowa obwodnica poprawi ruch tranzytowy – połączenie międzyregionalnej drogi z Czech i południa kraju z portem rzecznym na Odrze oraz węzłem kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu. Usprawni też ruch w kierunku węzła autostradowego A4 Opole Południe oraz poprawi dostępność przyległych terenów do autostrady A4.

Wykonawcą kontraktu o wartości 272 mln zł, realizowanego w formule „projektuj i buduj”, jest Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Zakończenie budowy przewidziano na połowę 2022 r.

 

Źródło: MI

 

Czytaj także: Obwodnica Kędzierzyna-Koźla oddana do ruchu

Nowy most nad Kanałem Kędzierzyńskim

Obwodnica Kędzierzyna-Koźla zostanie przedłużona

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.