Ostatni odcinek S7 Płońsk-Czosnów z wykonawcą

08.07.2020

Ostatni odcinek S7 Płońsk–Czosnów od węzła Siedlin (bez węzła) do węzła Załuski (bez węzła) zostanie wybudowany przez konsorcjum, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska.

 

 

Najkorzystniejszą ofertę na realizację ostatniego odcinka S7 Płońsk–Czosnów złożyło konsorcjum firm z Aldesa Construcciones Polska na czele i zostało wybrane na wykonawcę. Termin na składanie odwołań minie 16 lipca br.

Ostatni odcinek S7 Płońsk–Czosnów od węzła Siedlin (bez węzła) do węzła Załuski (bez węzła) będzie miał długość 13 km, przekrój dwujezdniowy z trzema pasami ruchu. Powstanie w miejscu obecnej DK7. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa. Powstaną dwa węzły drogowe Poczernin i Przyborowice, drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykonawca może przy realizacji wykorzystać technologię, w której się specjalizuje.

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk–Czosnów będą prowadzone pod ruchem i głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień dla kierowców. W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót pomiędzy Siedlinem a Załuskami kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

 

 

Kalendarium

  • 5 sierpnia 2019 r. – ogłoszenie przetargu nieograniczonego
  • 21 listopada 2019 r. – otwarcie ofert
  • 6 lipca 2020 r. – wybór najkorzystniejszej oferty o wartości ok. 692,5 mln zł

 

W realizacji są także dwa pozostałe odcinki trasy. Dla odcinka S7 Modlin–Czosnów 12 maja 2020 r. podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę prawie 10 km. W przypadku odcinka S7 Załuski–Modlin o długości 12 km zakończyła się kontrola uprzednia Prezesa UZP. Obecnie uzgadniana jest z wykonawcą gwarancja należytej realizacji umowy.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także: Nowe obwodnice w województwach śląskim i wielkopolskim

Powstanie węzeł w Jaworniku na Zakopiance

Rozbudowa DW 604 z drogowym odcinkiem lotniskowym

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.