Modernizacja zakładu PKP Intercity Remtrak

07.07.2020

Remtrak to spółka grupy PKP Intercity, która naprawia i modernizuje tabor kolejowy dla sektora przewozów pasażerskich. Trwa remont i rozbudowa hal produkcyjnych Remtrak w Idzikowicach. Wartość inwestycji to 135 mln złotych.

Trwa trzeci etap rozbudowy oddziału PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach. W ramach zadania inwestycyjnego powstaną trzy hale produkcyjne, w których będą wykonywane naprawy zestawów kołowych i wózków oraz lokomotyw i wagonów. Wybudowane zostaną też dodatkowe budynki: warsztatowo-socjalno-administracyjno-diagnostyczny, akumulatorownia, portiernia, magazyny na podzespoły, części, materiały, gazy techniczne, oleje i smary. Przebudowana i rozbudowana zostanie zewnętrzna i wewnętrzna infrastruktura techniczna oraz istniejący układ torowy.
 

Oddział w Idzikowicach ma za sobą już dwa etapy rozbudowy, zakończone odpowiednio w 2017 i 2018 roku. Wówczas zakład powiększył się o nową halę produkcyjną wyposażoną w wiele specjalistycznych stanowisk naprawczych. Pozwoliło to m.in. usprawnić proces naprawy wagonów i zwiększyć efektywność.

Po zakończeniu modernizacji oddziału Remtrak w Idzikowicach zwiększy się liczba i zakres prac wykonywanych dla PKP Intercity (100% napraw okresowych na 3., 4. i 5. poziomie utrzymania wszystkich typów wagonów, 100% napraw zestawów kołowych oraz 60% napraw lokomotyw elektrycznych). Dzięki temu spółka uniezależni się od podmiotów zewnętrznych, szczególnie w przypadku naprawy zestawów kołowych. Pozwoli to na szybkie, elastyczne, a także efektywne kosztowo reakcje na bieżące potrzeby taborowe. Zakończenie procesu modernizacji zakładu spowoduje także redukcję kosztów napraw wagonów i lokomotyw poprzez wykonywanie większości napraw podzespołów we własnym zakresie.

Zobacz też:

Zakończenie trzeciego etapu modernizacji oddziału Remtrak w Idzikowicach ma też znaczenie dla lokalnego rynku pracy. Docelowo pracę w oddziale na terenie Idzikowic znajdzie od 400 do 450 nowych pracowników.

Inewstycję realizuje konsorcjum firm, w którym liderem jest Przedsiębiorstwo AGAT S.A., a partnerem Hochtief Polska S.A.

PKP Intercity

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.