BTS dla Grupy KION w Kołbaskowie – ukończono budowę

21.07.2020

BTS dla Grupy KION to ponad 44 tys. m² powierzchni, na której będą montowane wózki widłowe.

 

 

BTS dla Grupy KION wybudowała w Kołbaskowie pod Szczecinem firma Panattoni. Nowy zakład montażowy wózków widłowych powstał dla jednego z największych dostawców rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej, w skład którego wchodzą takie marki, jak Linde, STILL i Dematic. Obiekt zrealizowano w zgodzie z najbardziej restrykcyjnymi wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

– Inwestycja powstała zgodnie z certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie VERY GOOD, co gwarantuje realizację budynku zgodnie z bardzo restrykcyjnymi wytycznymi odnośnie ochrony środowiska – mówi Katarzyna Kujawiak – Development Director z Panattoni.

Budowę rozpoczęto w 2019 r. i trwała ona niecałe 10 miesięcy. W nowoczesnym budynku o powierzchni ponad 44 tys. m² znajdują się: strefa produkcyjna, centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Docelowo pracę znajdzie tu 150 osób, a pełna produkcja ruszy wiosną 2021 r.

BTS dla Grupy KION zlokalizowano w Kołbaskowie ze względu na bliskość trasy A6 oraz 2 km od granicy z Niemcami. Pozwoli to dotrzeć do Berlina i jego lotnisk w niecałe dwie godziny. W 40 minut można znaleźć się na lotnisku w Szczecinie, a w drugie tyle w porcie morskim Szczecin-Świnoujście. Pobliska droga ekspresowa S3 docelowo połączy natomiast województwo zachodniopomorskie z Poznaniem, Wrocławiem i czeską Pragą.

 

Grupa KION jest jednym z największych dostawców rozwiązań usprawniających przepływ materiałów i informacji w zakładach produkcyjnych, magazynach oraz centrach dystrybucyjnych. Koncern, notowany na niemieckim indeksie giełdowym (MDAX), jest też jednym z największych w Europie i na świecie producentem wózków przemysłowych oraz dostawcą technologii automatyzacji.

 

Przeczytaj też: PKN ORLEN rozbuduje Zakład Produkcyjny w Płocku

A2 Warsaw Park – największy obiekt magazynowy koło Warszawy

Nowy obiekt BTS Pheonix Contact E-Mobility GmbH w Rzeszowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in