Nowy przewodniczący Świętokrzyskiej OIIB

21.07.2020

Nowym przewodniczącym Świętokrzyskiej OIIB został dr inż. Stefan Szałkowski.

 

Fot. Marzena Smoręda

 

Przewodniczący Świętokrzyskiej OIIB został wybrany na I Nadzwyczajnym Zjeździe Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, który odbył się 18 lipca br. w auli Politechniki Świętokrzyskiej. Udział w nim wzięło 82 delegatów z województwa świętokrzyskiego. Nadzwyczajne posiedzenie zjazdu zostało zwołane w związku ze śmiercią Wojciecha Płazy (28.12.2019 r.), dotychczasowego przewodniczącego Okręgowej Rady Świętokrzyskiej OIIB. Z powodu epidemii koronawirusa zjazd odbył się w pierwszym możliwym terminie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności sanitarnej. Obrady otworzył Andrzej Pawelec, pełniący dotychczas obowiązki przewodniczącego Okręgowej Rady, i przedstawił zasady przeprowadzenia zjazdu.

Delegaci zgłosili dwie kandydatury na stanowisko przewodniczącego Okręgowej Rady Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa: Ewę Skibę ze Starachowic oraz dr. inż. Stefana Szałkowskiego z Kielc. W tajnym głosowaniu wzięli udział wszyscy delegaci. Mandat do sprawowania funkcji przewodniczącego Okręgowej Rady Świętokrzyskiej OIIB w Kielcach, większością 46 głosów, uzyskał dr inż. Stefan Szałkowski.

Podczas inauguracyjnego przemówienia Stefan Szałkowski powiedział, że ma w planach realizację zadań istotnych z punktu widzenia środowiska inżynierów budownictwa w regionie świętokrzyskim i w kraju. Wśród nich wymienił m.in.: intensyfikację pracy z członkami izby, integrację środowiska, pracę na rzecz wzmocnienia etyki zawodowej, ochronę prawną inżyniera przed niespójnymi przepisami nowego prawa budowlanego.

Dr inż. Stefan Szałkowski w latach 2001–2002 jako wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Kielcach działał w Komitecie Organizacyjnym Izby Inżynierów Budownictwa, a w latach 2002–2010 pełnił funkcję przewodniczącego Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej oraz zastępcy przewodniczącego tej komisji od 2010 r. W obecnej kadencji jest członkiem Prezydium Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej PIIB. Od początku istnienia izby jest delegatem na Krajowy Zjazd PIIB, a także członkiem rady programowej „Biuletynu Świętokrzyskiego”. Aktywnie działa w Polskim Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Od 1990 r. był wiceprzewodniczącym, a następnie przez dwie kadencje przewodniczącym Zarządu Oddziału PZITB w Kielcach. Jest członkiem Zarządu Głównego i członkiem Komitetu Rzeczoznawstwa PZITB. Wieloletni wykładowca i pracownik naukowy Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach.

 

Urszula Kieller-Zawisza

 

Przeczytaj też: XIX Zjazd Świętokrzyskiej OIIB

XIX Krajowy Zjazd Sprawozdawczy PIIB

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.