BIM od thinkproject na potrzeby budowy najdłuższego tunelu

23.06.2020

Najdłuższy na świecie tunel drogowo-kolejowy – Fehmarnbelt wybrał platformę thinkproject BIM. Tunel jest ważną częścią europejskiej sieci transportowej. Całkowita wartość projektu wynosi 6,9 mld EUR.

 

thinkproject – dostawca usług budowlanych i inżynieryjnych SaaS, podpisał umowę z firmą Femern A/S na dostawę oprogramowania do Building Information Modeling (BIM) na potrzeby budowy tunelu Fehmarnbelt. Firma została wybrana jako partner projektu ze względu na zdolność do zaoferowania kompletnego rozwiązania SaaS BIM i 20 lat udokumentowanego doświadczenia jako lidera w dostarczaniu cyfrowych rozwiązań dla budownictwa.

 

 

Planowana długość tunelu Fehmarnbelt to 18 kilometrów. Będzie on przebiegał pod wodą. Otwarcie zaplanowano na 2028 roku. Obiekt umożliwi szybszy przejazd między Kopenhagą a Hamburgiem (czas podróży skróci się o godzinę lub dwie). To ulepszone połączenie między Niemcami i Danią otworzy nowe możliwości dla transportu towarowego, zwiększy transgraniczną integrację rynku pracy i poprawi ogólną komunikację między Skandynawią a Europą Środkową.

thinkproject uzyskał kontrakt od firmy Femern A/S na dostarczenie oprogramowania BIM dzięki kompletnej ofercie rozwiązań i możliwości usprawnienia współpracy pomiędzy uczestnikami projektu poprzez zapewnienie łatwego dostępu do informacji z modeli. Dostarczając wysokiej klasy, bezpieczne rozwiązanie SaaS, platforma thinkproject BIM bardzo dobrze pasuje do wymagań projektu.

Od zarządzania BIM i CAD do wsparcia procesów oraz audytu, rozwiązanie thinkproject BIM jest w stanie wesprzeć realizację projektu tunelu Fehmarnbelt na każdym etapie budowy.

Zobacz też:


 

thinkproject, z siedzibą w Monachium, jest światowym liderem w construction intelligence. To wiodący europejski dostawca usług SaaS dla branży budowlanej i inżynieryjnej. Firma ma 2 500 klientów, ponad 150 000 użytkowników w ponad 60 krajach i ponad 400 pracowników. www.thinkproject.com

 

Femern A/S to duńska firma planistyczna odpowiedzialna za przygotowanie tunelu Fehmarnbelt biegnącego pod Morzem Bałtyckim między duńską wyspą Lolland a niemiecką wyspą Fehmarn. Femern A/S w imieniu rządu duńskiego odpowiada za planowanie i zapewnienie podstawy do prawnego zatwierdzenia projektu. https://femern.com/en/Tunnel

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in