Mieszkanie Plus Jarocin – zakończono inwestycję

23.06.2020

W ramach programu Mieszkanie Plus w Jarocinie zakończyła się budowa 366 mieszkań. Projekt realizowany we współpracy rządu z gminą kosztował 50 mln złotych.

 

W ostatnim etapie inwestycji Mieszkanie Plus Jarocin klucze do nowych mieszkań przekazano 108 rodzinom.

W 2018 roku Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazało lokatorom 96 mieszkań wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. To były lokale gotowe do użytkowania – wykończone „pod klucz”. Dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 miały pomalowane ściany, na podłogach położono płytki i panele. Kuchnie i łazienki zostały częściowo wyposażone (m.in. w kuchenkę gazową i pełną armaturę). Właściwie brakowało tylko mebli. Każde mieszkanie wyposażono w indywidualne ogrzewanie gazowe.

 

 

W 2020 roku bliźniaczych mieszkań wybudowanych w gminie Jarocin w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus jest znacznie więcej. Kolejne osiedle powstało w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej. W pierwszym etapie klucze do mieszkań odebrało 120 rodzin, a w drugim 108. Trzecie – najmniejsze osiedle z 42 mieszkaniami powstało przy ul. Leszczyce w Jarocinie.
 

Osiedla z mieszkaniami czynszowymi, komunalnymi, socjalnymi i chronionymi buduje również gminia Jarocin. W ciągu 4-5 lat jarociński samorząd wybudował łącznie 471 mieszkań. W planach są kolejne lokale. Pierwsze mają powstać w Potarzycy.

JTBS/Gmina Jarocin

Zobacz też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.