250 mln zł na modernizację koksowni

12.04.2019

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Europejski Bank Inwestycyjny podpisali umowę kredytową dotyczącą realizacji inwestycji spółki obejmującej między innymi modernizację koksowni, co przyczyni się to do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

 

Fot. MrSpectre/Wikipedia

 

Program Jastrzębskiej Spółki Węglowej składa się z kilku projektów, m.in. modernizacji baterii koksowniczej nr 4 w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej oraz budowy instalacji odsiarczania gazu koksowniczego w Koksowniach Jadwiga i Radlin. Jednym z efektów ma być zmniejszenie ilości zanieczyszczeń uwalnianych do środowiska. Inwestycja wpisuje się w rządowy Program dla Śląska. Wsparcie z Planu Junckera wynosi blisko 250 mln zł, a łączna wartość inwestycji przekracza 1 mld zł.

 

W części Planu Junckera poświęconej dużym inwestycjom infrastrukturalnym (o wartości powyżej 100 mln zł lub innowacyjnych o wartości większej niż 30 mln zł) Polska ma już zatwierdzonych 40 projektów (26 ma już umowy) wartych 50 mld zł. Wsparcie dla nich z EBI to ponad 14,5 mld zł. Plan Junckera to też pieniądze dla małych i średnich firm. Według najnowszych danych, na koniec 2018 r. zawarto prawie 20 tys. umów z przedsiębiorcami o łącznej wartości blisko 3,8 mld zł.

 

Źródło: MIiR

 

Przeczytaj także: 5 miast w 100% z OZE

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.