Zjazd Lubelskiej OIIB

29.04.2019

W Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym „Etiuda” w Lublinie 12 kwietnia br. odbył się XVIII Zjazd Sprawozdawczy Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, w którym wzięło udział 80 delegatów na 103 uprawnionych (frekwencja 77,10%).

 

 

Zjazd otworzyła Joanna Gieroba – przewodnicząca Okręgowej Rady Lubelskiej OIIB, witając delegatów i gości. Na obrady przybyli m.in.: Zygmunt Rawicki – wiceprezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Krzysztof Tajer reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego, Dariusz Balwierz – Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Małgorzata Wojda – Okręgowy Inspektor Pracy PIP OIP w Lublinie. W czasie swoich wystąpień goście dziękowali LOIIB za dobrą współpracę, gratulowali lubelskiej izbie dotychczasowych osiągnięć oraz życzyli owocnych obrad.

Zygmunt Rawicki mówił o pracach legislacyjnych związanych z projektami nowych ustaw o inżynierach budownictwa i architektach oraz o nowelizacji ustawy Prawo budowlane. Powiedział o działaniach PIIB i podkreślił najważniejsze z nich. Podziękował też za współpracę i życzył merytorycznych obrad. – Pamiętajmy, że wykonujemy zawód zaufania publicznego, który jest nie tylko trudnym, ale i bardzo pięknym zawodem. Bądźmy dumni, że możemy taki zawód wykonywać – stwierdził.

 

 

Miłym akcentem zjazdu było wręczenie Adamowi Borowemu i Grzegorzowi Doboszowi Srebrnych Honorowych Odznak PIIB przez J. Gierobę i Z. Rawickiego.

W dalszej części obrad przewodnicząca LOIIB przedstawiła sprawozdanie z działalności Rady LOIIB w 2018 r. Mówiła o działalności członków lubelskiej izby w krajowych organach statutowych i komisjach powołanych przez Krajową Radę PIIB. Wspomniała o przeprowadzonych w ubiegłym roku egzaminach na uprawnienia budowlane i nawiązała do podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz szkoleń prowadzonych przez LOIIB. Podkreśliła, że podnoszenie kwalifikacji to obowiązek statutowy osób wykonujących zawód zaufania publicznego, do których należy zawód inżyniera budownictwa.

Następnie przewodniczący organów statutowych Lubelskiej OIIB omówili ich działalność w 2018 r. Sprawozdania zostały zatwierdzone przez delegatów i Okręgowa Rada uzyskała absolutorium za 2018 r. Zaakceptowano też budżet na 2019 r. oraz zapoznano się z programem działania lubelskiej izby w bieżącym roku.

W czasie zjazdu odwołano ze składu Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego dwie osoby i w ich miejsce powołano Barbarę Chodkowską-Sagan oraz Grzegorza Goliana.

 

 

Urszula Kieller-Zawisza

 

Czytaj też: Zjazd Zachodniopomorskiej OIIB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.