Zarabiaj łatwo i szybko dzięki mobilnej betoniarni

01.10.2019

Ponad 4 lata temu firma Elkon wprowadziła na rynek najbardziej kompaktową, pełnofunkcyjną betoniarnię na świecie. Mowa tu o wytwórni Mix Master 30.

 

Ponad 14 maszyn Mix Master 30 jest z powodzeniem eksploatowanych w Polsce. Elkon Polska posiada je w magazynie dostępne od ręki. Mix Master 30 to idealna wytwórnia praktycznie na każdą matą budowę: od drogi, poprzez parkingi wielkopowierzch- niowe, aż po produkcję prefabrykatów lub ogrodzeń betonowych. Do jej uruchomienia wystarczy plac manewrowy o wymiarach 10 x 10 m i minikoparka lub koparko-tadowarka, czyli maszyny obecne na każdej budowie. Produkcja betonu w ilości 20-30 m3/h zawsze na czas w odpowiedniej jakości bezpośrednio na budowie!

 

W wielu przypadkach istnieje możliwość wykorzystania do produkcji stabilizacji gruntu z wykonywanych wykopów i niwelacji, co znakomicie ogranicza konieczny transport pomiędzy placem budowy a bazą. Przy obecnych cenach paliwa i robocizny, może to mieć kluczowe znaczenie dla kontroli kosztów własnych. Pozwala na znaczące podniesienie zysku z realizowanego zlecenia. Czasami produkcja na placu budowy jest jedyną możliwością wykonania danej pracy, a na pewno daje większą kontrolę i możliwość elastycznego dopasowania czynności oraz ich kosztów.

 

Elkon Mix Master 30 to w pełni mobilny węzeł betoniarski, przeznaczony do pracy na placach budowy wszelkiego typu, na których wymagana jest wysoka jakość betonu.

Całe niezbędne wyposażenie węzła zamontowano na łatwej w transporcie jednoosiowej przyczepie. Obejmuje ono zasobnik kruszywa (do 4 frakcji, z których każda ma pojemność 5 m3), mieszalnik talerzowy lub planetarny 750/500 l lub – NOWOŚĆ – 1500/1000 l, wagę cementu, wody i dodatków chemicznych. Betoniarnia jest gotowa do pracy po zaledwie 1-2 godzinach, a co ważniejsze jej instalacja nie wymaga wykorzystania dźwigu. Dla jeszcze większego komfortu użytkowników maszyna może być zasilana z agregatu, samo serce maszyny – precyzyjny system ważenia oraz w pełni zautomatyzowany system kontroli produkcji, wyposażony w sterownik Siemens PLC, zapewnia wytwarzanie betonu odpowiadającego najwyższym wymaganiom. Standardowo Mix Master jest wyposażony w laptop, drukarkę do wydruku dokumentów WZ, zgodnie z Zakładową Kontrolą Produkcji oraz normami: PN-EN 206+A1:2016-12, PN-B-06265:2018-10+Ap1:2019-05. Na życzenie maszyna może mieć taśmociąg wyładowczy transportujący beton bezpośrednio na samochody.

 

Elkon Mix Master 30 to nie tylko ekonomiczny sposób na produkcję betonu na miejscu. Ceniony jest także za kompaktowość, mobilność, możliwość łatwego i taniego transportu oraz niezawodność.

Szerokie możliwości produkcji pozwalają na rozwinięcie przedsiębiorstwa i zwiększenie przychodów poprzez podniesienie ilości oraz jakości produktów. Wiele firm w Polsce z powodzeniem wykorzystuje Mix Master 30. Najdłużej pracujące egzemplarze wyprodukowały już bezawaryjnie ponad 30 000 m3 betonu. Właściwie eksploatowane maszyny wytwarzają kolejne tysiące metrów sześciennych betonu i stabilizacji. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości produkcji, sprawności serwisu oraz zapleczu magazynowemu części zamiennych. To wszystko Elkon Polska realizuje w kraju od ponad 12 lat.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych zaawansowanych technologii produkcji i materiałów, z których wykonujemy maszyny, skontaktuj się z nami.

 

 

Elkon Polska Sp. z o.o.

Bartosz Wawrzeńczyk
tel. +48 660 700 660
bartosz.wawrzenczyk@elkonpolska.pl
www.elkonpolska.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.