Zakończono budowę Apartamentów Józefów

07.10.2016

Apartamenty Józefów pod Warszawą to współczesna stylizacja świdermajer, tzw. neoświdermajer.

Estetyka projektów w Józefowie, ze względu na historię miejsca i uwarunkowania planistyczne, nawiązuje do lokalnego stylu świdermajer, ale przy budowie budynku przy ul. Ogrodowej zastosowano najnowsze rozwiązania architektoniczno-technologiczne. W Apartamentach Józefów znajdują się 72 lokale mieszkalne.

Nazwę „świdermajer” zawdzięczamy poecie Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu, który w jednym ze swoich wierszy połączył żartobliwie znany styl biedermeier z nazwą rzeki Świder przepływającej przez Józefów.

Nawiązania do stylu świdermajer zastosowano w zakresie bryły, detalu oraz rozwiązań materiałowych budynku. Główną częścią dziedzińca dostępnego dla mieszkańców Apartamentów Józefów jest drewniana altana, która wykonana jest w całości z elementów charakterystycznych dla świdermajera. Budynek tworzą dwa wyraźne skrzydła, połączone ze sobą w parterze za pomocą przeszklonego holu. Takie rozwiązanie pozwoliło nie tylko na prawidłowe oświetlenie i nasłonecznienie mieszkań – reprezentacyjne lobby z recepcją nawiązuje funkcjonalnie do uzdrowiskowych tradycji Józefowa.

Deweloper: spółka Topnorma. Projekt architektoniczno-budowlany: arch. Artur Szafrański z firmy Sceno Kreacje, która jest także głównym wykonawcą inwestycji.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in