Wytrzymałe bramy dla przemysłu wydobywczego

09.03.2018

Niedawne nabycie przez grupę Hörmann firmy TNR Doors – producenta wytrzymałych bram – otwiera nowe możliwości. Produkowane przez spółkę TNR Doors bardzo wytrzymałe bramy z pełnej gumy są przeznaczone do pracy w warunkach wysokiego zagrożenia korozją i brudem.

Bramy wykonane z pełnej gumy zrodziły się z potrzeby zamknięć, które sprawdziłyby się w trudnym środowisku, pod ziemią, przy pracach wydobywczych. Tradycyjne bramy metalowe okazywały się tam niepraktyczne. Z powodu wysokiej wilgotności i wysokiego ciśnienia ulegały korozji i niszczeniu.

 

 

Pierwszą gumową bramę produkcji firmy TNR zamontowano w kopalni uranu w Eliot Lake w stanie Ontario w Kanadzie w roku 1979. To rozwiązało problem uszkodzeń bram powstających podczas silnych podmuchów powietrza wywoływanych podziemnymi eksplozjami materiałów wybuchowych stosowanych w kopalniach. Obecnie spółka TNR specjalizuje się w projektowaniu i budowie wysokowytrzymałych, dopasowanych do potrzeb klienta bram działających w trudnych warunkach. Znajdują one zastosowanie nie tylko w kopalniach, ale także przy wydobyciu gazu i ropy, w przemyśle celulozowym i papierniczym, jak i w przemyśle ciężkim, transporcie, kolei oraz centrach logistycznych.

Opatentowana konstrukcja bram gumowych składa się z kurtyny bramy wykonanej z praktycznie niezniszczalnego, wzmocnionego gumą SBR materiału oraz minimalnej – w porównaniu z bramą konwencjonalną – liczby elementów ruchomych. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia czy zużycia bramy jest bardzo niewielkie, a to z kolei zwiększa jej niezawodność i zmniejsza koszty utrzymania.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.