Wycena inwestycji budowlanych w zamówieniach publicznych. Przesłanki waloryzacji ceny kontraktowej

05.07.2018

Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa „Promocja” Sp. z o.o. organizuje kolejną, 24. Konferencję naukowo-techniczną w Ciechocinku.

 

 

W trakcie realizacji dużych, wieloletnich kontraktów budowlanych w zamówieniach publicznych może pojawić się problem konieczności waloryzacji założeń ceny kontraktowej. Dotyczy on w równym stopniu inwestorów jak i wykonawców, a spowodowany jest niemożliwymi do przewidzenia wahaniami cen materiałów i usług na rynku budowlanym. Zagadnienie to zostało wybrane jako temat tegorocznej konferencji w Ciechocinku. Podczas jej trwania omówimy wszystkie najważniejsze problemy związane z tematem, zarówno od strony praktycznej, jak i prawnej.

 

Doświadczeni prelegenci zapoznają Państwa, m.in. z następującą problematyką:

• W jaki sposób w umowie zabezpieczyć interesy stron, w przypadku niespodziewanych zmian cen na rynku budowlanym? Najczęściej stosowane w praktyce klauzule waloryzacyjne oraz ich skutki. Najnowsze tendencje zmian.
• Jakie są podstawy i szanse dochodzenia roszczeń związanych ze zmianą kosztów realizacji inwestycji?
• Jak prawidłowo ustalić wynagrodzenie za roboty budowlane w zamówieniach publicznych?
• Jak właściwie oszacować budżet inwestycji?
• W jaki sposób dokonać poprawnej waloryzacji cen?
• Jakie są zasady i ograniczenia waloryzacji kontraktów oraz związane z tym oczekiwania wykonawców (na przykładach kontraktów infrastrukturalnych)?

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.sekocenbud.pl w zakładce 24 Konferencja.

Formularz zgłoszeniowy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.