Właściwości wyrobów budowlanych – zmiana rozporządzenia

03.01.2020

W połowie listopada 2019 r. zmieniły się przepisy rozporządzenia w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym.

Zmieniło się Rozporządzenie Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz.U. z 2019 r. poz. 2164)

 

Fot. stock.adobe / Aleksandr Kolesnikov
 

Rozporządzenie zmienia rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz.U. poz. 1966, ze zm.).

Nowelizacja umożliwia przeprowadzenie oceny właściwości użytkowych wyrobu budowlanego na podstawie badań próbek, które nie były pobrane przez jednostkę certyfikującą (krajowy system 1+ i 1) lub producenta (krajowy system 2+).

Ponadto dopuszczono możliwość stosowania, jako krajowej specyfikacji technicznej, Polskiej Normy wyrobu mającej status normy wycofanej przez rok od daty jej wycofania lub do daty wskazanej w przedmowie normy zastępującej, jako daty wycofania krajowych norm sprzecznych z daną normą, jeśli okres ten jest dłuższy niż rok.

 

Aneta Malan-Wijata

Zobacz też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.