Węzeł betoniarski FB Antczak w Kaliszu już działa

09.12.2020

Węzeł betoniarski FB Antczak po rozbudowie zwiększył swoje moce przerobowe prawie trzykrotnie.

 

węzeł betoniarski FB Antczak

 

Nowy węzeł betoniarski FB Antczak w Kaliszu jest sterowany cyfrowo i ma własne laboratorium. Po rozbudowie firma jest w stanie wyprodukować około 80 m³ betonu na godzinę, w porównaniu do dotychczasowych 30 m³ na godzinę. Stacja mieszania jest wyposażona w nowoczesny park maszynowy marki Teka. Składowanie środków wiążących odbywa się w trzech silosach o pojemności użytkowej blisko 120 t.

Węzeł betoniarski FB Antczak od wielu lat produkuje różne rodzaje betonu, między innymi drogowe, mostowe, architektoniczne, hydrotechniczne i betony wodoszczelne. Firma realizuje także zamówienia na specjalistyczne mieszanki z zastosowaniem kruszyw barytowych lub magnetytowych, stosowanych np. jako osłona przed promieniowaniem w centrach onkologicznych, betony jamiste, charakteryzujące się wysoką porowatością i przepuszczaniem wody deszczowej do gruntu, a także betony odporne na agresywne warunki chemiczne, stosowane w budownictwie rolniczym. Własne węzły betoniarskie z zapleczem produkcyjno-technicznym umożliwiają kompleksową realizację projektów na terenie Wielkopolski.

 

węzeł betoniarski FB Antczak

 

– Budowa nowej linii produkcyjnej i istotne zwiększanie mocy przerobowych w zakresie produkcji betonu to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby naszych partnerów na lokalnym i ogólnopolskim rynku budowlanym. Nasz dotychczasowy węzeł nie był w stanie w pełni zaspokoić tych potrzeb, zwłaszcza w obszarze specjalistycznych mieszanek, wykorzystywanych w realizacji wysoko zaawansowanych projektów – komentuje Marek Antczak, prezes FB Antczak.

 

węzeł betoniarski FB Antczak

 

FB Antczak od blisko 40 lat specjalizuje się w realizacji inwestycji mieszkaniowych, komercyjnych i logistyczno-przemysłowych. Jako deweloper spółka wybudowała ponad 4 tys. mieszkań w ramach kilkunastu projektów inwestycyjnych. Pełniąc rolę generalnego wykonawcy, realizowała inwestycje m.in. dla takich podmiotów, jak Galeria Królewska w Sandomierzu, Nestle, Pratt & Whitney, MAKRO Metro Group, Politechnika Warszawska, TVN, IKEA, Carrefour, Raben, Energa czy Grundig. W ostatnim czasie spółka była także inwestorem i wykonawcą kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego Calisia One, w którym znajduje się hotel Hampton by Hilton Kalisz, oraz nowoczesnego biurowca SQ Business Center Wrocław.

 

Czytaj także: Czego odbiorca powinien oczekiwać od betonu towarowego?

Beton towarowy w Polsce – sytuacja producentów w 2020 roku

Transport i podawanie mieszanki betonowej. Standard BHP 14.8

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.