Wełna drzewna Heraklith nagrodzona prestiżowym certyfikatem

23.01.2013

Produkty z serii Heraklith firmy Knauf Insulation otrzymały certyfikat Blue Engels („Błękitny Anioł”). To niemieckie odznaczenie przyznawane jest materiałom budowlanym, które są przyjazne środowisku naturalnemu.

Wełna drzewna jest interesującym materiałem budowlanym, chętnie wykorzystywanym przez architektów. Produkt ma ciekawy design (może być produkowany w nieograniczonej gamie kolorów) i jest przy tym bardzo wytrzymały. Płyty z wełny drzewnej odporne są na uderzenia, bardzo dobrze pochłaniają dźwięk, jednocześnie mając przy tym właściwości termoizolacyjne. Najczęściej stosowane są do wykańczania biur, hal i obiektów sportowych, można je bowiem łączyć z innymi ciekawymi materiałami, takimi jak szkło czy beton.

Płyty z wełny drzewnej Heraklith mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są jako okładzina dźwiękochłonna ścian i sufitów oraz izolacja cieplna, akustyczna i dźwiękochłonna stropów garaży podziemnych. W zależności od tego, czy są wykonane w 100% z wełny drzewnej, czy też z wełny i dodatków, różne będą ich właściwości termoizolacyjne – mówi Krzysztof Sobkowiak, manager z firmy Knauf Insulation.

 

 

Płyty z wełny drzewnej Heraklith wykonywane są w najwyższych standardach. We wrześniu 2012 r. fabryka firmy Knauf Insulation w miejscowości Zalagerszeg na Węgrzech przeszła gruntowną modernizację. Od 1960 r. wytwarzano tam płyty z wełny drzewnej o szerokości 500 mm. W odpowiedzi na zmieniające się zapotrzebowanie rynku firma postanowiła zmodernizować linię produkcyjną, dzięki czemu oferta została poszerzonao płyty szerokości 600 mm. Modernizacja fabryki, umożliwia wyprodukowanie jednocześnie płyty z wełny drzewnej o szerokości 500 mm, jak również 600 mm bez potrzeby zmiany prasy.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.