W trosce o dekarski kunszt, czyli III Ogólnopolski Salon Dekarski

19.11.2010

Warsztaty, szkolenia, pokazy i wykłady to wszystko w ramach tegorocznej edycji Salonu, który odbędzie się 26 listopada w Łodzi.

Mistrzowie dekarskiej profesji to jedna z grup zawodowych, która bardzo aktywnie podchodzi do kwestii podnoszenia umiejętności i kwalifikacji. Sprzyjają temu takie wydarzenia jak Salon Dekarski oraz firmy jak Marma Polskie Folie, które wspierają takie inicjatywy.

 

 

Trzy lata temu, aby integrować, rozwijać i edukować środowisko dekarskie powstał Ogólnopolski Salon Dekarski. Od tego czasu Salon to miejsce, które gromadzi setki dekarzy i producentów z całej Polski i Europy, a ich celem jest rozwijanie umiejętności i wymiana wzajemnych doświadczeń. Już niebawem III edycja tego wydarzenia. W tym roku drzwi Salonu Dekarskiego otworzą się 26 listopada.

Salon Dekarski nie jest zwykłą imprezą targową. Podczas dwóch dni, na stoiskach wystawców, przez cały czas odbywają się warsztaty i pokazy. Dzięki takiej formie tego wydarzenia, dekarze mogą w jednym miejscu poznać najnowsze narzędzia i technologie, a także uczestniczyć w wielu wykładach i prezentacjach prowadzonych przez naukowców oraz specjalistów z branży.

Sukces Salonu Dekarskiego jest również wynikiem zaangażowania w targi wielu firm. Wśród producentów podejmujących tą inicjatywę znajduje się Marma Polskie Folie. Podczas tegorocznych targów firma weźmie udział w realizacji warsztatów. Zarówno w piątek jak i w sobotę nasz ekspert Krzysztof Patoka poprowadzi warsztaty pt. „Termoizolacje – folie paroprzepuszczalne – mity i fakty”. Podczas nich będzie można dowiedzieć się jak właściwie dobrać materiały foliowe na dach, w jaki sposób stosować folie paroprzepuszczalne, zobaczyć techniki łączenia folii w trudnych elementach połaci dachowej. Poruszona zostanie także tematyka wentylacji dachów i stropodachów – mówiKatarzyna Zielińska, przedstawiciel Marma Polskie Folie.

Ponadto odbywające się w ramach III edycji Salonu Dekarskiego warsztaty, będą dotyczyły m.in. następujących tematów: „Nietypowe konstrukcje ciesielskie”, „Mykologia. Ochrona przed korozją biologiczną w robotach dachowych”, „Nietypowe dachy, nietypowe technologie – konstrukcja i pokrycie”, „Nowoczesne narzędzia dekarskie” oraz „Poddasze – okna dachowe, akcesoria – prawidłowe techniki montażu”.

 

 

Uczestnictwo w Salonie pozwala dekarzom podnosić swoje kwalifikacje, a firmom takim jak nasza zdobywać cenne uwagi i spostrzeżenia, dzięki którym możemy udoskonalać swoje produkty – dodaje Katarzyna Zielińska.

Ogólnopolski Salon Dekarski będzie otwarty w piątek w godzinach od 10:00 do 16:30 i w sobotę od 10:00 do 14:00. Miejsce: Hala Sportowa MOSIR w Łodzi.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in