Vendo Park w Szczecinie – nowa inwestycja Trei

14.05.2020

Vendo Park w Szczecinie powstanie przy ul. Polickiej, na ternie po dawnej fabryce prefabrykatów.

 

 

Vendo Park w Szczecinie to nowy obiekt handlowo-usługowy, który powstanie w wyniku rekultywacji postindustrialnej działki, na której zbudowane zostaną jeszcze trzy budynki handlowe. Deweloper Trei Real Estate Poland sfinalizował właśnie zakup 5,5 ha gruntu pod ten nowy projekt. Zakupiona działka przy ul. Polickiej to teren, gdzie za czasów poprzedniego ustroju działała tak zwana fabryka domów, a więc zakład zajmujący się produkcją prefabrykatów do budowy bloków z wielkiej płyty. Planowa na inwestycja, znajdująca się aktualnie na etapie planowania i projektowania, przywróci użyteczność zdegradowanym terenom, poszerzając ofertę handlową szczecińskiego osiedla Stołczyn o park handlowy sieci Vendo Park, supermarket budowlany typu DIY i dyskont spożywczy.

Obiekt będzie miał jedną kondygnację. Jego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i w tym roku zakończyć. Projekt Vendo Park w Szczecinie przygotowuje pracownia architektury Tues.

– Jesteśmy na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej, warunków przyłączeniowych i prac nad projektem budowlanym. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy uzyskać pozwolenie na budowę Vendo Parku i dyskontu spożywczego oraz rozpocząć proces ich realizacji. Wierzymy, że rekultywacja zakupionego przez nas terenu wpłynie na dalszy rozwój tej części miasta i poprawi komfort życia okolicznych mieszkańców – powiedział Jacek Wesołowski – dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Międzynarodowa grupa Trei Real Estate z siedzibą w Niemczech rozwija sieć Vendo Parków w Polsce. Do tej pory powstało ich 16. Deweloper w tym roku planuje uruchomić jeszcze sześć kolejnych parków handlowych w Polsce.

 

Czytaj także: Vendo Park w Solcu Kujawskim – budowa w toku

Mniej o połowę nowej powierzchni handlowej w 2020 r.

Galeria Navigator w Mielcu będzie większa

Rynek obiektów komercyjnych w czasie epidemii

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in