V Konwent SNB – merytorycznie o problemach budownictwa

19.11.2019

Z inicjatywy Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki w Warszawie już po raz piąty odbędzie się Konwent SNB. Środowisko budowlane porozmawia o wyzwaniach współczesnego budownictwa i możliwościach sprostania im m.in. dzięki dobrym przepisom techniczno-budowlanym.

 

 

V Konwent SNB pod hasłem „Ochrona użytkowników i środowiska” odbędzie się 21 stycznia 2020 r. w godzinach 9:30–17:35 w warszawskim Hotelu Novotel.

Spotkanie skierowane jest do środowiska budowlanego i jego interesariuszy, zaś dotyczy obowiązujących i przyszłych przepisów techniczno-budowlanych dla budynków. Szczególny nacisk położony jest na innowacyjne rozwiązania technologiczne, za którymi przepisy muszą nadążyć, oraz na problemy, których rozwiązanie prawne wymaga mądrego pogodzenia potrzeb i interesów wszystkich uczestników procesu budowlanego. Dlatego prelegenci oraz goście konwentu zawsze reprezentują różne środowiska: projektantów, wykonawców, producentów, dystrybutorów, deweloperów, naukowców, administrację rządową i samorządową, służby państwowe (np. straż pożarną), społecznych interesariuszy budownictwa (np. środowisko osób niepełnosprawnych). Dzięki temu konwent wspiera nie tylko rozwój, ale też merytoryczny i szeroki dialog oraz integrację branży budowlanej.

Tegoroczny Konwent SNB zaproponuje uczestnikom udział w wykładach, dyskusjach oraz sesji plenarnej na temat możliwości i wyzwań, jakie stawiają przed budownictwem nowe trendy ekonomiczno-społeczne oraz rozwój technologiczny. Umożliwi też udział w jednej z 3 równoległych sesji tematycznych:

  • standard energetyczny budynków w ustaleniach warunków technicznych dla budynków,
  • dostępność budynków w odniesieniu do najnowszych zmian warunków technicznych dla budynków,
  • elektromobilność w odniesieniu do najnowszych zmian warunków technicznych dla budynków.

Dyskusje plenarne oraz sesje tematyczne poprowadzą praktycy i eksperci w swoich obszarach, a także osoby na co dzień pracujące w SNB na rzecz tworzenia dobrych przepisów techniczno-budowlanych. Spotkania kuluarowe dadzą więc możliwość inspirujących rozmów branżowych.

Uczestnicy spotkania będą mogli również odwiedzić specjalnie przygotowane stoiska wiodących firm z szeroko pojętej branży budowlanej.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny. Wszelkie informacje wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie SNB.

 

 

Organizatorem konwentu jest Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki – powstała w 2011 r. organizacja non-profit, działająca na rzecz rozwoju przepisów techniczno-budowlanych oraz poprawy jakości zarówno procesu budowlanego, jak i budynków. Podstawą działania SNB jest proaktywna postawa na rzecz zmian w przepisach (prekonsultacje) oraz interdyscyplinarny dialog ekspercki.

 

 

Przeczytaj też: Materiały i wyroby do izolacji cieplnej

Kiedy są konieczne poręcze

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.