Umowy na budowę S61 Szczuczyn-Raczki

26.02.2018

Rozstrzygnięto przetargi na projekt i budowę kolejnych dwóch odcinków drogi ekspresowej S61 – Szczuczyn–Ełk Południe i Ełk Południe–Wysokie.

Najkorzystniejsze oferty na wykonanie dwóch odcinków S61 złożyła firma POLAQUA Sp. z o.o. z Wólki Kozodawskiej. Firma ta zaoferowała wykonanie zadania 1 (Szczuczyn–Ełk Płd.) za kwotę 534, 3 mln zł, natomiast zadanie 2 (Ełk Płd.–Wysokie) zamierza zrealizować za 613,2 mln zł. Planowany czas realizacji obu zadań to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Przypomnijmy, że 13 lutego rozstrzygnięty został przetarg na realizację S61, zadanie 3. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tego ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy od węzła Wysokie do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł. Planowany czas realizacji zadania to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn–Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

– Zadanie nr 1 – Szczuczyn–węzeł Ełk Południe (ok. 23 km),

– Zadanie nr 2 – węzeł Ełk Południe–węzeł Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km),

– Zadanie nr 3 – węzeł Wysokie–Raczki (ok. 20 km).

 

 

Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn–Budzisko, odc. Szczuczyn–Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.