Umowa na dokończenie autostrady A-1 na odcinku Sójki (Kutno Północ) – Kotliska (Kutno Wschód) podpisana

25.04.2014

Budimex dokończy prace na autostradzie A-1 na odcinku Sójki – Kotliska po upadłym Poldimie.

Znany jest już wykonawca, który dokończy prace na autostradzie A-1 po upadłym Poldimie. Zakres prac, jaki został do wykonania, to dokończenie budowy węzła Kutno Wschód (A1/DK92), czyli wykonanie łącznic, zbudowanie Stacji Poboru Opłat i dwóch MOP-ów (miejsc obsługi podróżnych) Krzyżanów Wschód i Krzyżanów Zachód, oraz szereg prac związanych między innymi z dokończeniem budowy dróg lokalnych, wewnętrznych i dojazdowych do autostrady, infrastruktury technicznej, oświetlenia itp.

Dokończenie budowy autostrady A-1 na tym odcinku poprawi nie tylko komfort podróżowania autostradą A-1 między Łodzią i Gdańskiem (m.in. zwiększy się liczba miejsc, gdzie będą mogli robić obowiązkowe przerwy w pracy kierowcy ciężarówek i autobusów), ale także polepszy warunki życia mieszkańców Kutna. Węzeł Kutno Wschód umożliwi kierowcom jadącym od strony Łowicza DK 92 w stronę Torunia i Gdańska wjazd (i zjazd) z autostrady A-1 bez konieczności przejazdu przez miasto. Najkorzystniejszą ofertę w wysokości blisko 61,1 miliona złotych złożyła firma Budimex. Wykonawca na dokończenie prac będzie miał 13 miesięcy od chwili podpisania umowy, jednak bez okresu zimowego (15.12–15.03).

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.