Ultra-mega ciepłe ściany z Wolf System

20.12.2010

Ultra-Thermo-Mega-Wand – nowy typ prefabrykowanej ściany dla domów modułowych firmy Wolf System Sp. z o.o. – wyróżnia się wytrzymałą i mocną konstrukcją oraz dobrą izolacyjnością termiczną.

Ultra-Thermo-Mega-Wand są nie tylko bardzo trwałe i odporne, ale także poszczycić się mogą współczynnikiem przenikalności cieplnej U na poziomie 0,14 W/m²K. Oznacza to, że straty ciepła przez ścianę zostały zmniejszone do minimum, dzięki czemu dom spełnia wymogi budownictwa energooszczędnego. Warto zaznaczyć, że ściany firmy Wolf System Sp z o.o. prefabrykowane są w halach produkcyjnych, dzięki czemu na plac budowy dostarczane są w całości, co skraca czas ich montażu, a także zabezpiecza je przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Od wewnątrz domu na zewnątrz – konstrukcja ściany

Prefabrykowana ściana zewnętrzna Ultra-Thermo-Mega-Wand to mocna i wytrzymała przegroda o grubości 345 mm w konstrukcji szkieletowej. Najbardziej wewnętrzną część stanowi płyta kartonowo-gipsowa o grubości 12,5 mm. Jest ona montowana w hali na prefabrykacie ściany, a następnie – już na placu budowy – płyty zostają połączone, wzmacniane siatką włókienną i szpachlowane, po czym całość jest szlifowana i malowana lub tapetowana według uznania domowników i wystroju pomieszczenia. Kolejne warstwy ściany stanowią: płyta izolacyjna drewnopodobna, 160 mm płyta wiórowa, folia paraizolacyjna oraz konstrukcja drewniana, która pełni rolę szkieletu ryglowo-słupowego. Obszar powstały wewnątrz konstrukcji szkieletowej wypełniony jest wełną mineralną grubości 160 mm, zapewniającą doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Do zewnętrznej części konstrukcji drewnianej przylega płyta wiórowa wodoodporna V100, będąca integralnym elementem struktury prefabrykatu, następnie zaś pojawia się warstwa kleju, na który mocowane są ośmiocentymetrowe płyty styropianowe, a także siatka z włókna szklanego. Najbardziej zewnętrzna część Ultra-Thermo-Mega-Wand pokryta jest podkładem tynkarskim oraz akrylowym tynkiem zewnętrznym. Ten ostatni nanoszony jest już na placu budowy, po uprzednim uzupełnieniu i szpachlowaniu łączeń ścian prefabrykowanych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in