Nowoczesna inwestycja w malowniczych okolicach Trójmiasta

20.12.2010

Wkrótce zakończy się pierwszy etap budowy przyjaznego mieszkańcom i środowisku osiedla „Wzgórze Raduni”. Budynki powstały przy użyciu najnowocześniejszych technologii oraz najwyższej jakości materiałów, takich jak bloczki SILKA i YTONG.

W Juszkowie, na południowym zboczu wzniesienia, u stóp którego przepływa rzeka Radunia, firma Archideon Development SA. buduje osiedle domów jednorodzinnych. Inwestorzy wybrali piękną i cichą (położoną na skraju lasu), a zarazem dobrze skomunikowaną z Trójmiastem okolicę (2 km do obwodnicy Gdańska i zaledwie 15 od centrum miasta). Do osiedla „Wzgórze Raduni” prowadzą dwie drogi dojazdowe (z kierunku Straszyna oraz Juszkowa). Inwestor zadbał również o rozwój osiedlowej infrastruktury. Docelowo powstanie układ dróg o łącznej długości 2 km, chodnik oraz do 40 miejsc parkingowych. Domy oraz cała infrastruktura osiedla będą oddane do użytku mieszkańców w tym samym czasie.

Komfort i bezpieczeństwo w mieszkaniu
Podczas projektowania i budowy osiedla „Wzgórze Raduni” inwestorzy bardzo dużą wagę poświęcili zdrowiu, wygodzie oraz bezpieczeństwu mieszkańców.
Osiedle budowane jest z ekologicznych, naturalnych materiałów m.in. bloczków SILKA i YTONG. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań domy powstały szybko i precyzyjnie. Bardzo dobre parametry termoizolacyjnie materiałów YTONG sprawiają, że w mieszkaniach jest ciepło i przytulnie. Bloki SILKA zapewniają odpowiednią akustykę, wiec mieszkańcy w swoich czterech ścianach będą mogli również cieszyć się ciszą i spokojem. Inwestor zadbał również o wysoką jakość pozostałych użytych technologii. Dachy zostały pokryte dachówką ceramiczną. Użyto także tynków silikatowych w celu zachowania jak najlepszych właściwości ścian.
Teren osiedla został ogrodzony i podlega całodobowej ochronie osiedla, aby mieszkańcy czuli się nie tylko komfortowo, ale również bezpiecznie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamieszczenie wideodomofonów oraz możliwość zapewnienia monitoringu wideo.
W trosce o dobre samopoczucie i zdrowy sen mieszkańców inwestor podjął również niekonwencjonalne działania. Rozmieszczenie domów dopasowano do wyników badania przeprowadzonego przez specjalistkę od radiestezji. Technika ta pomaga uniknąć postawienia budynków na ciekach, uskokach czy też żyłach wodnych i dzięki temu wybrać najlepsze z tego punktu widzenia miejsca na wymurowanie domów.

 

W świecie nowoczesnych rozwiązań
Osiedle w Juszkowie wyposażone jest w nowoczesny system automatyki domowej Nexo® , za pomocą którego właściciel może sterować ogrzewaniem, oświetleniem, czy wideodomofonem. Do obsługi całego systemu służy wygodny i przejrzysty panel dotykowy. Wykorzystanie możliwości systemu Nexo® pozwala obniżyć zużycie energii elektrycznej oraz grzewczej, a w konsekwencji koszty eksploatacji domu nawet o 25 proc.
Po instalacji dodatkowych opcji system wyręczy właścicieli również w podlewaniu ogrodu, umożliwi sterowanie scenami świetlnymi, włączy monitoring wideo, pozwoli zdalnie otwierać i zamykać bramy oraz okna.
Ciekawą propozycją jest także możliwość zdalnego zarządzania budynkiem poprzez SMS. Ta opcja przyda się podczas dłuższej nieobecności np. w podróży, aby na podstawie zapowiadanej prognozy pogody nastawić częstsze uruchamianie zraszacza ogrodu. Informację zwrotną od systemu mieszkańcy będą mogli otrzymywać również na telefon komórkowy.
Projekt budynków uwzględnia również nowoczesne rozwiązania systemu wentylacyjnego. W budynkach zastosowana będzie wentylacja mechaniczna, która składa się z centralnego wentylatora i regulacji nawiewu przez nawiewniki oraz kratki higrosterowane. Jest to lepsze rozwiązaniem niż instalacja grawitacyjna, ponieważ wytwarza i stymuluje obieg cyrkulacji powietrza. Wentylator znajduje się na strychu, więc nie zajmuje powierzchni w mieszkaniu, ani nie hałasuje.

Projekt jak marzenie
Architektura osiedla jest zróżnicowana. W ofercie znajduje się pięć modeli budynków, zarówno domy wolnostojące (o powierzchni około 220 m²), jak i w zabudowie bliźniaczej (każdy o powierzchni około 160 m²). Architekci sprostali wyzwaniu zaprojektowania domów na części terenu o największym nachyleniu i wybrali najbardziej praktyczne rozwiązanie – wybudowane zostaną tam domy częściowo podpiwniczone. Każdy może więc wybrać dom odpowiedni do swoich potrzeb i preferencji. Docelowo osiedle będzie liczyć 91 domów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in