Tynki Porolit nagrodzone na targach w Szczecinie

25.03.2011

Podczas targów BUD-GRYF w Szczecinie tynki Porolit otrzymały wyróżnienie w kategorii najlepszy produkt targów, a także Złoty Kask – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa.

XX Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF odbyły się w dniach 18-20 marca 2011 w Szczecinie, swoje wyroby przedstawiło 250 wystawców, targi odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Jak co roku, organizatorzy targów, a także Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, spośród zgłoszonych do konkursu produktów wybrali i nagrodzili najciekawsze i najbardziej innowacyjne produkty.  Cała grupa tynków Porolit, produkowanych przez firmę Lakma z Cieszyna, otrzymała wyróżnienie za najlepszy produkt targów, a także nagrodę Złoty Kask.

Komisja konkursowa dokonująca wyboru najlepszych produktów na targach, zwróciła uwagę na oszczędności jakie niesie ze sobą korzystanie z tynków Porolit. –Stosowanie tynku pozwala na znaczne oszczędności materiałowe oraz zwiększenie wydajności w technologii nakładania – czytamy w uzasadnieniu Komisji Konkursowej BUD-GRYF-u. – Tynki akrylowe, mineralne, silikonowane i silikonowo-silikatowe z grupy Porolit, przystosowane do metody natryskowej charakteryzują się nawet dwukrotnie wyższą wydajnością niż inne tradycyjne tynki. Z jednego opakowania 25 kg można położyć nawet 20 m2 tynku na ścianie. Bardzo ważny jest również czas ich nakładania, który przy metodzie natryskowej jest blisko trzykrotnie krótszy niż w wypadku nakładania tradycyjnego tynku pacą, a także wyższa termoizolacyjność – mówi Marcin Lanc, product manager firmy Lakma.

Walory tynków doceniła także komisja pracowników Politechniki Szczecińskiej, która z ramienia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa nagradzała produkty Złotym Kaskiem. Komisja doceniła szczególnie skład tynków. – Tynki z grupy Porolit to pierwsze tynki w Polsce, w których wykorzystano lekkie wypełniacze pochodzenia wulkanicznego. Dzięki temu możliwe są tak dobra wydajność i termoizolacyjność – mówi Jerzy Miałkas, przewodniczący komisji konkursowej z ramienia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. – Obydwa wyróżnienia są dla nas bardzo ważne, gdyż od wielu lat pracujemy nad ciągłym doskonaleniem naszych produktów i dostosowywaniu ich do potrzeb wykonawców. Dzięki takim wyróżnieniom wiemy, że rozwijamy się w dobrą stronę – kończy Marcin Lanc.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in