Tunel pod Świną

15.10.2007

11 października br. Prezydent Miasta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz oraz Dyrektor Oddziału GDDKiA w Szczecinie Lech Bartni podpisali w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie umowę w sprawie studium wykonalności tunelu pod Świną, łączącego wyspy Wolin i Uznam w Świnoujściu.

Umowę podpisano w obecności Ministra Transportu Jerzego Polaczka, który powiedział, że  – jest to ważne wydarzenie nie tylko dla Świnoujścia, ale i całego regionu, bo pozwoli lepiej skomunikować miasto z resztą kraju. Połączenie Świnoujście-Wolin ma na celu podniesienie zdolności konkurencyjnej tej części Polski, a przede wszystkim zlikwidowanie absurdu połączenia centrum miasta z wyspami Wolin i Uznam przez przejście promowe – dodał Jerzy Polaczek.
A trzeba zdać sobie sprawę, że w sezonie letnim z przeprawy promowej korzysta dziennie, aż 9 tys. aut. Tak więc budowa tunelu jest jednym z kluczowych projektów dla regionu.
Na wykonanie tej inwestycji przeznaczono 2 mln zł z rezerwy budżetu państwa, a 400 tys. zł zabezpieczyło miasto Świnoujście.

Źródło: Ministerstwo Transportu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in