Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowe oprogramowanie GRAITEC Advance 2016

22.06.2015

Firma GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania dla sektora AEC (systemy wspomagające projektowanie konstrukcji, wdrożenia technologii BIM), wprowadza na rynek nowe wersje programów GRAITEC Advance 2016.

W ofercie oprogramowania GRAITEC Advance 2016 znajdują się również nowe aplikacje: ADVANCE PowerPack - dodatek stanowiący rozszerzenie do Autodesk® Revit® oraz ADVANCE Workshop - system do zarządzania produkcją elementów stalowych.

 

Advance PowerPack dla Autodesk Revit® jest nową aplikacją dedykowaną użytkownikom programu Autodesk® Revit® (wszystkie branże). Program oferuje szeroką gamę narzędzi poprawiających wydajność pracy w Revicie: szybsze modelowanie, uproszczone i łatwe w kontroli opisy i wymiary, tworzenie rozbitych widoków modeli 3D oraz wiele innych narzędzi do bezpośredniego importu danych z plików XLS lub eksportu bezpośrednio do pliku .DWG. Kolejną propozycją jest zintegrowane narzędzie BIM Connect, które umożliwia bezproblemowe przesyłanie informacji o modelu pomiędzy programami Autodesk Revit i GRAITEC Advance Design (model jest przekazywany pomiędzy tymi programami wraz z wynikami obliczeń konstrukcji). Funkcja ta umożliwia lepszą koordynację i współpracę w procesie BIM pomiędzy inżynierami pracującymi na jednym modelu.

Celem firmy GRAITEC posiadającej status Platynowego Partnera Autodesk jest systematyczne dostarczanie innowacyjnych rozwiązań wspierających platformę Revit®, stanowiących wartość dodaną dla użytkowników tego programu na całym świecie.

 

 

ADVANCE Workshop 2016 jest nowym narzędziem do zarządzania produkcją elementów konstrukcji stalowych (Management Information System - MIS), które zostało zaprojektowane, aby umożliwić producentom elementów stalowych pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji. Ten łatwy w obsłudze program powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku, pozwalając na zarządzanie procesami w magazynach, podczas produkcji (CNC) elementów stalowych. Poprzez bezpośrednie połączenie z Autodesk® Advance Steel, program Advance Workshop stanowi doskonałe rozwiązanie dla klientów firmy GRAITEC na rynku konstrukcji stalowych włączając w to pełne wsparcie dla danych NC pochodzących z wszystkich głównych systemów detalowania 3D. Program Advance Workshop wspiera producentów elementów konstrukcji stalowych poprzez danie im pełnej kontroli nad procesami w firmie. Ponadto osobom odpowiedzialnym za produkcję pozwala na optymalizację pracy oraz zwiększa możliwości produkcyjne i minimalizuje koszty.

 

 

PowerPack dla Autodesk Advance Steel 2016 w znaczny sposób zwiększa funkcjonalność dotychczasowej wersji integrując dwukierunkowe połączenie z produktem Advance Workshop oraz wprowadzając połączenie z chmurą.

Program Advance PowerPack dla Autodesk® Advance Steel 2016 ma wiele nowych opcji, takich jak: profile znanych producentów, nowe narzędzia do tworzenia splajnów dla złożonych podłużnic w schodach kręconych, narzędzia do automatycznego tworzenia pokrycia elementów płaskich poprzez kratki o wymiarach standardowych, kilka ulepszeń dotyczących funkcjonalności już istniejących w poprzedniej wersji produktu. Kluczowe w tej wersji jest dodanie dwukierunkowego połączenia pomiędzy programami Autodesk® Advance Steel i Advance Workshop, które pozwala użytkownikom na przekazanie i graficzne wyświetlanie informacji o danych dla fabrykacji w czasie rzeczywistym. Otrzymane dane mogą zostać umieszczone w chmurze, aby umożliwić dostęp do nich również na placu budowy.

 

Program Advance Design w wersji 2016 ma całkowicie nowy, ergonomiczny interfejs użytkownika oparty na wstążkach; ułatwia to poruszanie się po programie i pozwala na szybszy dostęp do potrzebnych opcji. W tej wersji programu dodane zostały normy polskie, amerykańskie i kanadyjskie oraz niemiecki załącznik EC8, rozszerzając tym samym ofertę programu Advance Design na kolejne rynki. W wersji 2016 zostały dodane nowe narzędzia projektowe dla sztywnych diafragm, wymiarowania płyt i żeber żelbetowych. Uaktualnione zostało również połączenie pomiędzy programami Advance Design i Autodesk® Revit, pozwalające na wymianę informacji o modelu konstrukcji oraz na przekazanie wyników obliczeń do programu Revit® w ramach idei BIM.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube