Teatr Mały w Tychach przejdzie duży remont

31.05.2022

Miasto Tychy otrzymało ponad 21 milionów złotych dofinansowania na remont budynku i modernizację przyległego terenu.

 

Projekt zakłada termomodernizację budynku wraz z przebudową wnętrza i zagospodarowaniem przyległego terenu, na którym będą organizowane emisje filmów w kinie plenerowym i spektakle teatralne „pod chmurką”.

 

Teatr Mały w Tychach

Fot. Teatr Mały w Tychach przed remontem. Źródło: UM Tychy

 

Zakres remontu to m.in. termomodernizacja dachu oraz wymiana instalacji odgromowej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędną, termomodernizacja ścian, wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania z nowym węzłem cieplnym, elektrycznej, klimatyzacji i wentylacji, hydrantowej, przeciwpożarowej. Zmieni się również teren wokół teatru – powstaną miejsca parkingowe, place i trakty dla pieszych oraz obiekty małej architektury.

 

Wewnątrz budynku wyremontowane będą pomieszczenia sanitarne, szatnie, garderoby, drewniane podesty nad sceną. Ściany i sufity zostaną pomalowanie. Na sali teatralnej, która liczy 426 miejsc, pojawią się nowe fotele.

 

Realizacja inwestycji wpłynie nie tylko na poprawę warunków użytkowania budynku i podniesienie jego estetyki, ale przyczyni się również do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska (redukcja PM10 i CO2) poprzez poprawę efektywności energetycznej miejskiej infrastruktury. Pozwoli też ograniczyć koszty bieżącego utrzymania obiektu.

 

Teatr Mały w Tychach jest od 2000 roku samorządową instytucją kultury. Poza teatrem, w budynku prowadzi swoją działalność Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach im. Artystów Rodu Kossaków oraz Pokój Edukacji Twórczej, przeznaczony do realizacji projektów z zakresu edukacji kulturalnej oraz animacji społecznej. W teatrze odbywają się koncerty, spektakle teatralne, operowe, operetkowe, kabaretowe, teatry tańca oraz wydarzenia przybliżające działalność licznych teatrów amatorskich. W ramach struktury organizacyjnej placówki funkcjonuje również Pasaż Kultury Andromeda, w którym działa m.in. Miejska Galeria Sztuki OBOK, dysponująca własną kolekcją sztuki współczesnej.

 

Koszt zadania pn. „Termomodernizacja i modernizacja Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową strefy wejściowej i zagospodarowaniem terenu” wynosi 23,4 mln zł (środki z Polskiego Ładu to 21,06 mln zł, a wkład własny miasta wynosi 2,34 mln zł.)

 

Źródło: Urząd Miasta Tychy

 

>>> Park Tychy – nowy obiekt logistyczny na Śląsku

>>> Teatr Kameralny w Bydgoszczy po remoncie

>>> Teatr Polski w Szczecinie – rozbudowa z realizacją pierwszej w Polsce żelbetowej kotwionej ściany dociskowej

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.