Targi Autostrada-Polska w Kielcach

12.05.2010

Mamy dziś okazję do wzięcia udziału w przeglądzie potencjału i możliwości polskiego sektora drogowego – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury 11 maja w Kielcach, podczas uroczystości otwarcia XVI Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA.

W otwarciu targów uczestniczył także Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki. AUTOSTRADA-POLSKA to największa impreza targowa sektora drogownictwa w Polsce i jedna z największych w Europie. Targi odbywają się pod Patronatem Honorowym Ministra Infrastruktury.

 

 

Polska potrafi pokazać, że z kraju który miał problemy z wykorzystaniem funduszy staje się europejskim liderem w pozyskiwaniu środków unijnych, ponieważ osiągnęliśmy stabilizację systemu finansowania dróg. Nowy system został oparty na Krajowym Funduszu Drogowym a obligacje emitowane przez fundusz cieszą się dużą popularnością – dodał  R. Stępień.
Generalny Dyrektor GDDKiA Lech Witecki w trakcie wystąpienia zaznaczył, że drogownictwo jest jedną z niewielu branż, której nie dotknął kryzys a udało się to osiągnąć między innymi dzięki dobrej współpracy z resortem infrastruktury i zapewnieniu płynności finansowej.  
Wiceminister R. Stępień wziął również udział w konferencji „Beton modyfikowany do dróg i mostów” zorganizowanej przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów.
Targom AUTOSTRADA-POLSKA towarzyszą VI Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO. W tym samym terminie odbywają się także XII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz IV Targi Technologia i Infrastruktura Lotnisk.
 
 
Na targach AUTOSTRADA-POLSKA można obejrzeć ponad dwa tysiące maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy budowie dróg. Swoją ofertę prezentują największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem ruchu drogowego. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 700 wystawców z 27 państw. Swoje oferty prezentują firmy m.in.  z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Danii, Ukrainy, Irlandii, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Korei i Polski.
Targom, jak co roku, towarzyszą konferencje naukowo-techniczne, seminaria i prezentacje firm.
XVI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach potrwają do 14 maja br.
 
Źródło: MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.