System rurowy Cleverfit Axial

17.05.2018

Główną zaletą systemu Cleverfit Axial marki Purmo jest wszechstronność. Znajduje on zastosowanie w instalacji centralnego ogrzewania, wody użytkowej, wody pitnej, sprężonego powietrza oraz wody deszczowej.

W skład systemu wchodzą pięciowarstwowe rury CLEVERFIT PE-Xc SD4+ o średnicy od 16 do 32 mm, złączki z nasuwanym pierścieniem oraz specjalistyczne narzędzia do wykonania połączeń. Wszystkie elementy są względem siebie w pełni kompatybilne.

 

Rura CLEVERFIT PE-Xc SD4+

 

Rury wykonane są z polietylenu o wysokiej gęstości, usieciowanego strumieniem elektronów. Mają barierę antydyfuzyjną EVOH, która przeciwdziała wnikaniu tlenu do instalacji centralnego ogrzewania oraz korozji elementów metalowych. Odznaczają się pamięcią kształtu, tj. mają zdolność powrotu do kształtu wyjściowego przy złamaniu poprzez podgrzanie do temperatury ok. 130°C. Ponadto są przyjazne dla środowiska i nie zmieniają właściwości chemicznej wody, która płynie w instalacji.

 

Złączka PPSU

 

Rury łączone są za pomocą złączek z polifenylosulfonu (PPSU) lub mosiądzu. Podstawę stanowią złączki PPSU z nasuwanym pierścieniem, które odznaczają się wytrzymałością na naprężenia i uderzenia oraz odpornością na ekstremalne temperatury (do 180°C) i odkładanie osadów. Gwarancją poprawności wykonanego połączenia jest unikatowa, opatentowana technologia Click-Hit. Kolejnym unikatowym rozwiązaniem jest hybrydowy nasuwany pierścień, który łączy w sobie najlepsze cechy tworzywa sztucznego i metalu. Wewnętrzna plastikowa część pierścienia jest bardzo gładka i ułatwia jego naciąganie na złączkę (zwłaszcza w ujemnych temperaturach). Zewnętrzna metalowa część zabezpiecza przed rozszerzaniem się pierścienia w wysokich temperaturach. Uzupełnieniem systemu są złączki mosiężne gwintowane oraz hybrydowe (jak np. kolanko naścienne).

System Cleverfit Axial marki Purmo zapewnia bezawaryjną pracę instalacji przez co najmniej 50 lat i podlega ubezpieczeniu do 1 000 000 euro.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.