Stop dla centrów handlowych

29.11.2007

Projekty budowy nowych centrów handlowych znalazły się w zawieszeniu.

Deweloperzy wstrzymują te przedsięwzięcia, gdyż brak jest rozporządzeń do ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych.
Przypomnijmy, że kontrowersyjne prawo przygotowane przez samoobronę, zostało uchwalone przez sejm w marcu. O odrzucenie ustawy apelowały zarówno organizacje branżowe, jak i krajowe firmy handlowe. Wprawdzie skargi na ustawę trafiły już do Trybunału Konstytucyjnego, jednak wyrok może on wydać najwcześniej za kilka miesięcy.
A na dzień dzisiejszy deweloperzy centrów handlowych, w oczekiwaniu na wyrok uchylający ustawę, wstrzymali kilka czy kilkanaście przedsięwzięć, które są na etapie zaawansowanego projektowania. W niektórych zatrzymana została również rozbudowa, gdyż jak informuje Piotr Szafarz z Polskiej Rady Centrów Handlowych – zgodnie z ustawą także na to wymagane jest zezwolenie.

Źródło: Rzeczpospolita

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.