Stolarka INNOVIEW – innowacyjne rozwiązania

10.11.2020

Stolarka INNOVIEW firmy Fakro to okna pionowe, markizy, drzwi wejściowe i bramy garażowe. Kompleksowa oferta zapewnia kompatybilność.

Stolarka INNOVIEW – okna

Stolarka INNOVIEW to przede wszystkim okna składające się z aluminiowej okładziny, co pozwala na odizolowanie drewnianego profilu okna od niekorzystnego wpływu czynników zewnętrznych, zapewniając dużą odporność okien na ekstremalne warunki atmosferyczne. Natomiast naturalne drewno od wewnątrz zapewnia ciepły klimat pomieszczenia oraz estetyczny wygląd.

Zastosowana technologia oraz odpowiednie materiały pozwalają na długoletnie użytkowanie okien drewniano-aluminiowych bez konieczności konserwacji, a nowoczesne okucia firmy Siegenia umożliwiają bezawaryjne korzystanie z okien przez wiele lat. Co więcej, standardowe okucia wyposażone są w zaczepy antywyważeniowe odpowiadające standardom klasy bezpieczeństwa RC1. Oznacza to, że wszystkie okna INNOVIEW charakteryzują się podwyższonym bezpieczeństwem użytkowym i antywłamaniowym. Możliwe jest także ich wykonanie w klasie RC2, tzn. z większą liczbą zabezpieczeń antywłamaniowych.

Okna te dostępne są z dwu-, a nawet trzykomorowym pakietem szybowym, natomiast profile do wyboru mają szerokość 68, 78 oraz 92 mm. Im szerszy jest profil drewna i więcej komór w szybie zespolonej, tym lepsze parametry okna, które mogą być nawet na poziomie 0,68 W/m²K.

 

Stolarka INNOVIEW

 

Drzwi tarasowe INNOVIEW

Oprócz standardowych okien pionowych, stolarka INNOVIEW to również podnoszono-przesuwne, wielkogabarytowe drzwi tarasowe HST o dużych przeszkleniach. Dzięki połączeniu drewnianej ramy z aluminium drzwi można wykonać w rozmiarze 12 m szerokości i 2,8 m wysokości. Drzwi wyposażone są w niski, energooszczędny próg, który ułatwia przemieszczanie się pomiędzy wnętrzem, a tarasem. Natomiast unikatowym produktem są drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky, w których skrzydła stałe są szklone bez ramy. Bezramowe skrzydło zwiększa powierzchnię przeszklenia, a tym samym pole widzenia.

 

Stolarka INNOVIEW

 

Markizy INNOVIEW Line

Fakro pod marką INNOVIEW Line oferuje również markizy zewnętrzne do okien fasadowych. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz, chroniąc w ten sposób wnętrza przed nagrzewaniem, co w praktyce powoduje spadek temperatury wewnętrznej nawet o 10°C. Co ważne, zapewniają jednocześnie napływ naturalnego światła do wnętrza. Markizy występują w trzech wersjach sterowania: ręcznej VMZ, elektrycznej VMZ Z-Wave i solarnej VMZ Solar. Wersje solarna oraz elektryczna pełnią funkcję moskitiery. Markiza VMZ Solar zasilana jest z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota, dodatkowo ma dwa tryby: zimowy i letni. W trybie letnim markiza samoczynnie się zasunie, gdy będzie duże nasłonecznienie, a zwinie do kasety w przypadku zachmurzenia. W trybie zimowym natomiast sytuacja jest odwrotna – gdy zaświeci słońce, markiza zwinie się, aby pomieszczenie mogło pozyskiwać energię ze słońca, a gdy się zachmurzy – rozwinie się, aby chronić wnętrza przed stratami ciepła. Markiza poprawia współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%.

 

Stolarka INNOVIEW

 

Drzwi zewnętrzne INNOVIEW Line

Uzupełnieniem stolarki INNOVIEW Line są drzwi zewnętrzne. Solidna, drewniano-aluminiowa konstrukcja zapewnia wysoką termoizolacyjność oraz trwałość na wiele lat. Antywłamaniowe rozwiązania zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a możliwość wyposażenia drzwi w czytnik linii papilarnych oraz w specjalny zamek do zdalnego sterowania Z-Wave zwiększa wygodę użytkowania.

 

Stolarka INNOVIEW

 

Brama garażowa INNOVIEW

W segmentowej bramie garażowej zastosowano panele o grubości 40 mm, z wypełnieniem pianką poliuretanową, dzięki czemu współczynnik przewodzenia ciepła paneli wynosi U = 0,53 W/m²K. Panele mają wysoką sztywność i dużą wytrzymałość. W ofercie znajduje się szeroka gama modeli od klasycznych po nowoczesne w wielu kolorach. Zastosowana automatyka pozwala na wygodną obsługę bramy. Ochronę zapewniają systemy bezpieczeństwa i antywłamaniowe.

 

Czytaj także: Fasady i stolarka okienna jako przegrody przeciwpożarowe

Wykończenie elewacji przy oknach

Wymiary referencyjne okien – opinia Związku Polskich Okien i Drzwi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.