Spółki HOCHTIEF dokończą rozbudowę Lotniska im. F. Chopina

22.02.2010

Konsorcjum HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Construction podpisało z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” umowę na dokończenie rozbudowy Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie.

Zakres prac obejmuje budowę pirsu centralnego i dokończenie budowy pirsu południowego terminala. Prace rozpoczną się w marcu 2010 r. i zakończą w marcu 2011 r. Dzięki rozbudowie port będzie dysponował 27 rękawami lotniczymi i 45 bramkami w hali odlotów. Wartość projektu wynosi 91, 964mln zł brutto (75,381mln zł netto).
Pirs centralny wraz z pirsem południowym zajmie powierzchnię 18 316 mkw. W ramach realizacji projektu zostanie wykonanych również 5 wind i 4 rękawy. Przebudowany zostanie także system transportu bagażu.
Obecny projekt jest kolejnym zleceniem realizowanym przez HOCHTIEF dla Portu Lotniczego w Warszawie. W latach 1990–1992 HOCHTIEF wybudował terminal pasażerski i terminal cargo. W 2008 r. HOCHTIEF AirPort we współpracy z HOCHTIEF Polska Oddział Infrastruktura świadczył usługi konsultacyjne na rzecz Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” w zakresie wsparcia podczas przygotowania do uruchomienia nowego Terminala 2.
 
 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.