Spektakularne wyburzenia Tree – wrocławski szkieletor

15.12.2017

Jeśli zabraknie funduszy na inwestycję, w mieście „straszy” betonowa konstrukcja.

Tak stało się z wielopiętrowym parkingiem przy ulicy Kolejowej we Wrocławiu. Gdy w grudniu 2016 r. zaczęły się prace, media zwracały uwagę na sprzęt – własność Grupy Tree, która specjalizuje się w wyburzeniach dużych obiektów. Daniel Szczygieł, kierownik oddziału we Wrocławiu, wspomina: Realizacja była wymagająca – parking znajdował się w zabudowie miejskiej, a pracowaliśmy przy czynnym ruchu drogowym. Do rozbiórki użyliśmy dużych maszyn, zachowując bezpieczeństwo.

 

 

Przy 6-miesięcznych robotach współpracowała firma Nemesis Poland. Kubatura parkingu to 190 000 m3, co przełożyło się na 6000 ciężarówek gruzu. Użyto 6 maszyn z urządzeniami wspomagającymi. Nasz atut to specjalistyczne maszyny. Niewiele firm ma na własność model, z którego korzystaliśmy przy rozbiórce – CAT 385 z 42-metrowym ramieniem oraz nożycami do cięcia żelbetu. Inna maszyna warta wspomnienia to 70-tonowa koparka z 5-tonowym młotem. Posłużyła ona do rozbiórki fundamentu – dodaje Szczygieł.

Co stało się z gruzem? Materiał skruszono i wykorzystano do utwardzenia dróg technologicznych. Recykling to część każdej realizacji – jesteśmy odpowiedzialni i zagospodarowujemy materiały – podsumowuje Szczygieł.

Zdjęcia z realizacji są na profilu Grupy Tree na Facebooku.

 

Firma działa na terenie całego kraju i zaprasza osoby zainteresowane do kontaktu: ofertowanie@tree.com.pl

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in