REMO 2017

15.12.2017

XV Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Problemy remontowe w budownictwie ogólnym i obiektach zabytkowych – REMO 2017” została zorganizowana 6–9 grudnia br. w Kudowie Zdroju przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Oddział Wrocławski.

Jest to wydarzenie, które odbywa się co dwa lata już od 35 lat. Ideą przewodnią tworzenia programu konferencji jest traktowanie remontu i konserwacji jako procesu interdyscyplinarnego, w którym uczestniczą osoby reprezentujące różne dziedziny wiedzy, a przede wszystkim architektoniczną, konserwatorską i konstrukcyjną.

Problematyka konferencji była następująca:

– naprawa, wzmacnianie, konserwacja obiektów architektury i budownictwa – metody analityczne, numeryczne, technologia, projektowanie;

– diagnostyka stanu zachowania obiektów budowlanych;

– nowoczesne metody badań obiektów budowlanych i ich dokumentacji – specjalistyczne techniki badań doświadczalnych, badania „in situ”;

– problemy rewaloryzacji i modernizacji budynków.

Zaprezentowano 51 referatów, które zostały opublikowane w czasopiśmie „Materiały Budowlane”. Łącznie w konferencji wzięło udział ok. 100.

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. Organizacji i Rozwoju, Dziekan Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiceprezes Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

 

Krzysztof Schabowicz

przewodniczący Komitetu Naukowego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.