Skuteczne zabezpieczenie domu przed przepływem zwrotnym

17.07.2020

Ulewne deszcze regularnie zagrażają zalaniem milionom domów. Właściwe zabezpieczenie budynku przed przepływem zwrotnym pomaga uniknąć kłopotów i dotkliwych kosztów.

 

Skuteczną ochroną przed przepływem zwrotnym (tzw. cofką kanalizacyjną) jest zawór przeciwzalewowy Staufix, natomiast Pumpfix F, oprócz funkcji zaworu przeciwzalewowego, oferuje również możliwość przepompowania ścieków.
 

Odpływ ścieków w kanalizacji ze swobodnym spadkiem możemy zabezpieczyć zaworem przeciwzalewowym StaufixControl. W urządzeniu tym podczas przepływu zwrotnego automatycznie zamykają się klapy zabezpieczające, co zapobiega wdarciu się ścieków z kanalizacji do domu. Zawór został dodatkowo wyposażony w podajnik sygnału, który w tej sytuacji emituje ostrzeżenie wizualne i akustyczne, a opcjonalny odbiornik radiowy odłączy automatycznie wpięte do niego urządzenie od zasilania elektrycznego (np. pralkę). W ten sposób Staufix umożliwia kontrolę nad tym, co dzieje się w piwnicy.

Zawór przeciwzalewowy Pumpfix F

 

Zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F do ścieków zawierających fekalia to rozwiązanie dla pomieszczeń położonych poniżej poziomu zalewania. Kiedy przy zamkniętej klapie zwrotnej ścieki napływają i osiągną określony poziom, sonda optyczna spowoduje automatyczne uruchomienie pompy, która zasysa ścieki, rozdrabnia elementy stałe i tłoczy ścieki do kanału w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego.
 

Jest to skuteczna ochrona przed przepływem zwrotnym i odprowadzanie ścieków z urządzeń, z których korzystania nie można zrezygnować nawet podczas „cofki”.

Kessel Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne
55-040 Kobierzyce
tel. +48 71 774 67 60, fax +48 71 774 67 69
kessel@kessel.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.