SitaCompact – nasadka balkonowa z sitem płaskim do płytek klejonych i niskiej zabudowy warstw balkonowych

03.08.2018

Odprowadzenie wody opadowej z niewielkich powierzchni zamkniętych, np. tarasów, balkonów, loggi, wymaga nie tylko wpustu, ale również odpowiedniego zwieńczenia nad wpustem.

W przypadku stosowania płytek klejonych wspomniane powierzchnie z warstwą docieplenia wykonuje się zawsze w wariancie tradycyjnym. Warstwa termoizolacji musi być zatem osłonięta hydroizolacją, w poziomie której zabudowany jest wpust. Powyżej hydroizolacji znajdują się warstwy właściwe dla okładzin klejonych:

  • wylewka,
  • zalecana dwuskładnikowa hydroizolacja mineralna,
  • klej,
  • płytki.

Jak widać powyżej, w układzie warstw znajduje się kolejna warstwa hydroizolacji, w tym przypadku mineralnej, która zabezpiecza wylewkę przed filtrującą wodą. Zawilgocenie wylewki w cyklach tajania i zamarzania skutkowałoby spękaniem tej warstwy. Hydroizolacja mineralna pełni funkcję sczepną dla kleju, sama także wiąże się z wylewką.

Opisany układ może mieć różne wysokości, dlatego wykończenie w postaci nasadki balkonowej powinno umożliwiać dostosowanie wysokości nasadki do planowanego układu i zlicowania kraty nasadki z powierzchnią wierzchnią.

Nasadka balkonowa SitaCompact przeznaczona jest zarówno do niskiej, jak i wysokiej zabudowy warstw – za pomocą elementu kompensującego wysokość. Łatwe skracanie korpusu nasadki balkonowej pozwala na stosowanie nasadki wpustu na powierzchniach balkonowych o wysokości warstw już od 23 mm. Dzięki dolnej perforacji nasadki balkonowej umożliwiony jest odbiór wody oraz skroplin z wszystkich warstw balkonowych. Kompletny system został opracowany na podstawie zapytań i doświadczeń z placów budowy (glazurników, instalatorów i kierowników), aby stworzyć szerokie możliwości zastosowania zarówno do niskich, jak i wysokich układów warstw.

 

Łatwy montaż. Do balkonów o niskiej zabudowie warstw

SitaCompact nasadka balkonowa z sitem płaskim z ABS, kratką z aluminium do odwadniania liniowego pionowego i możliwością podłączenia rur o średnicach DN50 i DN70. Do odprowadzenia opadu z warstwy użytkowej balkonu oraz skroplin z warstwy izolacji. Możliwość skracania do żądanej wysokości.

 

 

SitaCompact nasadka balkonowa z sitem płaskim z ABS, kratką ze stali nierdzewnej. Do odprowadzenia opadu z warstwy użytkowej balkonu oraz skroplin z warstwy izolacji. Możliwość skracania do żądanej wysokości.

 

Przykład zabudowy

SitaCompact z SitaCompact nasadka balkonowa z sitem płaskim w niewentylowanej zabudowie z płytami na warstwie klejącej.

 

 

Sita Bauelemente GmbH
Przedstawicielstwo w Polsce

ul. Rydlówka 20, 30-363 Kraków
tel. 12 345 70 00
biuro@sita-bauelemente.pl
www.sita-bauelemente.pl
www.wpustydachowe.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.