Ściany silikatowe bez dodatkowych docięć – SILIKAT 1/2NP18

23.08.2016

Grupa SILIKATY wprowadziła do oferty nowy bloczek SILIKAT 1/2NP18 – element połówkowy dla ścian z elementów silikatowych o grubości 18 cm – zapewniający prawidłowe wykonanie narożnika oraz łączeń ścian zewnętrznych z wewnętrznymi.

Już na etapie planowania inwestycji należy rozważyć, jaki rodzaj elementów murowych zostanie zastosowany. Pozwala to na dokładne dopasowanie bloczków stosowanych do wzniesienia poszczególnych ścian, ułatwia późniejsze prowadzenie prac murarskich, a także umożliwia optymalizację kosztów związanych z właściwym wykorzystaniem materiałów budowlanych. Można w ten sposób ograniczyć nie tylko straty materiałowe w postaci niemożliwych do wykorzystania docięć, ale także zdecydowanie zminimalizować czas poświęcony na docinanie całych bloczków. Stosując silikatowe elementy połówkowe SILIKAT 1/2NP18 o wymiarach 90 x 180 x 220 mm, z łatwością i dużą precyzją można wykonać przewiązania murarskie w narożnikach budynku, a także połączenia ściany zewnętrznej z wewnętrzną. Znormalizowana wytrzymałość na ściskanie bloczków SILIKAT 1/2NP18 to 20 N/mm². W przypadku narożników oraz łączeń ścian istotna jest także mrozoodporność, jaką cechują się silikatowe elementy połówkowe. W tych miejscach może bowiem dochodzić do okresowego gromadzenia się wilgoci i przemarzania. Silikaty są jednak produktami, które można stosować w środowisku mokrym z występującym mrozem.

 

 

Wykorzystanie elementów połówkowych łączy korzyści wznoszenia prostych, jednolitych ścian oraz zapewnienia sprawnego przeprowadzenia prac wykonawczych. Silikaty połówkowe mogą być murowane zarówno według tradycyjnej, jak również cienkospoinowej metody. W sytuacji, kiedy SILIKAT 1/2NP18 zastosowany zostanie jako uzupełnienie podstawowych elementów silikatowych, eliminuje się również ryzyko pojawienia się błędów wykonawczych oraz zwiększa się pewność, że każde przewiązanie murarskie będzie wykonane prawidłowo. Ma to znaczący wpływ nie tylko na solidność ścian, ale także na ich właściwości izolacyjne, zarówno akustyczne, jak i cieplne.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.