Rusza rozbudowa Teatru Polskiego w Szczecinie

29.04.2020

Teatr Polski w Szczecinie zostanie przebudowany i rozbudowany. Wykonawcą prac jest Budimex S.A. Koszt to 196 mln złotych.

 

Pod koniec marca 2020 r. Budimex oficjalnie przejął plac budowy przy Teatrze Polskim w Szczecinie. Jednym z pierwszych zadań, które zrealizuje wykonawca będzie odkrywka fundamentów w celu pozyskania informacji niezbędnych do projektów oraz przygotowanie platformy roboczej. Firma pracować będzie w zgodzie z procedurami wdrożonymi na czas epidemii.

 

 

Obiekt zostanie przebudowany i rozbudowany. Przebudowa obejmie m.in. przywrócenie pierwotnego wyglądu teatru i metamorfozę trzonu budynku. Po remoncie w obiekcie znajdzie się scena główna na 610 miejsc, scena teatru szekspirowskiego na 320 miejsc, sala kabaretowa na 80 miejsc, wielofunkcyjna sala prób, scena eksperymentalna ze zmienną liczbą miejsc siedzących, garderoby, magazyny na teatralne rekwizyty, pomieszczenia służbowe. Nowe sceny teatralne będą pierwszymi profesjonalnymi scenami dramatycznymi w Szczecinie. Zostanie także zagospodarowany teren wokół Teatru Polskiego.

 

W ramach rozbudowy powstanie zupełnie nowa część kompleksu teatralnego. Będzie to konstrukcja żelbetonowa, a w strukturze obiektu wykorzystane zostanie szkło (szklane ściany osłonowe, świetliki i drzwi wejściowe). Projekt zakłada maksymalne wpisanie nowego budynku w rzeźbę terenu.

Inwestorem jest Teatr Polski w Szczecinie, a w sfinansowaniu inwestycji pomogą środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Zobacz też:

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.