Rozmowy ze spółdzielcami w Rzeszowie

19.06.2008

17 czerwca z inicjatywy Prezydenta Miasta Rzeszowa i Porozumienia Spółdzielni Mieszkaniowych w Rzeszowie, w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz Ministerstwa Infrastruktury ze środowiskiem spółdzielczym Podkarpacia. W spotkaniu uczestniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Styczeń.

Rozmowy dotyczyły oczekiwań i nadziei, jakie z nowelizowanymi ustawami o spółdzielniach mieszkaniowych i Prawem spółdzielczym wiążą nie tylko członkowie Zarządów i Rad Nadzorczych spółdzielni, ale przede wszystkim osoby związane z zarządzaniem zasobami spółdzielczymi. Wiele pytań kierowanych do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza dotyczyło oczekujących na werdykt Trybunału Konstytucyjnego przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych i planowanego trybu prac Komisji nad nieuniknionymi poprawkami do niej. Wiceminister Piotr Styczeń odpowiadał na pytania dotyczące kwestii uporządkowania relacji pomiędzy spółdzielniami a ich otoczeniem gospodarczym i technicznym, przede wszystkim należącym do podmiotów komunalnych. Podkreślił szybką konieczność dokonania inwentaryzacji obiektów budowlanych i uaktualnienia ich dokumentacji technicznej, w związku z wchodzącymi od przyszłego roku do obiegu świadectwami charakterystyk energetycznych budynków.
Po zakończeniu sesji w Rzeszowie odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim w Leżajsku. Rozmowy dotyczyły realizacji publicznych zasobów mieszkaniowych z wykorzystaniem środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, zwłaszcza na potrzeby uzbrojenia terenu pod budownictwo mieszkaniowe.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.