Rozbudowa siedziby Aluprof S.A. w Bielsku Białej

19.03.2013

Rozbudowane zostaną powierzchnie produkcyjne, magazynowe, badawcze oraz biurowe kompleksu Aluprof.

Obecna siedziba zyska nowe biura, dwie hale oraz Centrum Rozwojowe. Powstanie nowoczesny magazyn automatyczny wysokiego składowania o powierzchni 25 tys. m², który pomieści trzykrotnie większą ilość towaru, a także usprawni kompletowanie i wysłanie zamówień. Centrum Rozwojowe będzie mieściło laboratoria badawcze, prototypownię oraz ośrodek testów.

 

 

Biuro główne spółki znajdować się będzie w nowoczesnym budynku biurowym klasy A, charakteryzującym się niskim zużyciem energii, niską emisją gazów do atmosfery oraz zastosowaniem przyjaznych środowisku materiałów i urządzeń. Dynamizm bryły podkreśli modernistyczna elewacja, łącząca industrialne materiały – szkło i aluminium. Planowany zespół biurowców składać się będzie z 2 niezależnych budynków, które liczą 15 i 5 kondygnacji. Obiekt zostanie wyposażony w systemy DSO i SAP, dzięki czemu spełni najwyższe standardy bezpieczeństwa w zakresie kompleksowego dozoru przeciwpożarowego i słownego powiadamiania o zagrożeniu zdrowia i życia. Komputerowy system zaradzania budynkiem (BMS) pozwoli na kontrolowanie, monitorowanie i sterowanie urządzeniami mechanicznymi i elektrycznymi.

Po rozbudowie powierzchnia zakładów wyniesie blisko 100 000 m², obecnie jest to 70 000 m².Rozbudowa jest największą inwestycją w dziejach firmy, jej wartość to blisko 100 mln zł.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in