Rozbudowa fabryki Ferrero w Belsku Dużym

17.08.2020

Fabryka Ferrero zostanie rozbudowana o budynek socjalno-biurowy oraz magazyn surowców z halą preparacji.

 

 

Fabrykę Ferrero Polska sp. z o.o. w Belsku Dużym koło Grójca będzie realizować firma Eiffage Polska Budownictwo. Kontrakt obejmuje budowę budynku socjalno-biurowego z łącznikiem komunikacyjnym do hali produkcyjnej Bueno II oraz do budynku administracyjno-laboratoryjnego, wraz z infrastrukturą. Na terenie zakładu powstanie również nowy magazyn surowców z halą preparacji, łącznikami komunikacyjnymi i estakadami technicznymi.

Czas realizacji inwestycji to 8 miesięcy. Zgodnie z założonym harmonogramem prace powinny zakończyć się do końca maja 2021 r., jednak jeszcze w grudniu tego roku przestrzeń hali preparacji ma być gotowa na przyjęcie do składowania specjalistycznych maszyn.

Fabryka Ferrero w Belsku Dużym działa nieprzerwanie od 1997 r. Zakład produkuje i konfekcjonuje słodycze sprzedawane w ponad 70 krajach świata.

 

Przebudowa fabryki Ferrero w skrócie

Budowa budynku socjalno-biurowego z łącznikiem komunikacyjnym do hali produkcyjnej Bueno II oraz do budynku administracyjno-laboratoryjnego wraz z infrastrukturą na terenie zakładu produkcyjnego Ferrero Polska Sp. z o.o. w Belsku Dużym:

  • liczba kondygnacji: 3
  • kubatura: 17 621 m³
  • powierzchnia całkowita: 3424 m²
  • planowany termin odbioru: czerwiec 2021 r.
  • projekt architektoniczny: Blezat Sp. z o.o.

 

Magazyn surowców z halą preparacji, łącznikami komunikacyjnymi, estakadami technicznymi oraz pomieszczeniami technicznymi i niezbędną infrastrukturą na terenie zakładu produkcyjnego Ferrero Polska Sp. z o.o. w Belsku Dużym:

  • liczba kondygnacji: 1 ze zróżnicowaną wysokością, wynikającą z technologii i funkcji przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń
  • kubatura: 35 626 m³
  • powierzchnia całkowita: 3798 m²
  • planowany termin odbioru: maj 2021 r.
  • projekt architektoniczny: WG Studio Sp. z o.o.

 

Czytaj także: BTS dla Grupy KION w Kołbaskowie – ukończono budowę

PKN ORLEN rozbuduje Zakład Produkcyjny w Płocku

Nowy obiekt BTS Pheonix Contact E-Mobility GmbH w Rzeszowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.