Rowerowa autostrada powstaje w Wiedniu

10.03.2022

Rowerowa autostrada w stolicy Austrii będzie mieć 7 km i połączy trzy dzielnice. Jej budowa potrwa dwa lata.

 

W Wiedniu powstanie pierwsza rowerowa autostrada. Ma ona ułatwić i przyspieszyć poruszanie się miłośników jednośladów po tym mieście. Trasa będzie miała 7 km długości i 4 m szerokości.

 

Rowerowa autostrada

Fot. 422737 – pixabay.com

 

Rowerowa autostrada będzie prowadzić z Donaustadt przez Praterstraße i Kanał Dunajski do centrum miasta. Pierwszy odcinek ścieżki rowerowej będzie biegł przez Donaustadt, gdzie powstaną nowe trasy i tereny zielone. Na Lasallestraße, jednej z najbardziej uczęszczanych tras rowerowych, istniejący pas rowerowy zostanie poszerzony do ponad 4 m na długości blisko 900 m. Na ulicy Praterstraße, która jest również szlakiem często uczęszczanym przez rowerzystów, użytkownicy będą mieli dostęp do dwukierunkowej ścieżki rowerowej o szerokości prawie 4,50 m, która poprowadzi poza miasto, jak również do istniejącej ścieżki rowerowej biegnącej do miasta. Dwukierunkowa trasa będzie docelowo kontynuowana przez most Aspernbrücke do pierwszej dzielnicy. Realizacji velostrady będzie towarzyszyło zazielenianie terenów biegnących wzdłuż niej. Pod budowę przyszłej autostrady likwidacji ulegną tory tramwajowe.

Prace budowlane rozpoczną się jesienią 2022 r. Cała rowerowa autostrada ma powstać w dwa lata i będzie realizowana etapami.

Władze Wiednia planują w przyszłości wyłączyć z ruchu samochodowego całą velostradę. Pozostaną tu tylko otoczone zielenią chodniki.

 

Źródło: www.eurocommpr.at, sukces.rp.pl

 

Czytaj także:

Nawierzchnie dróg rowerowych

Powstanie kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in