Rolnik też buduje

09.10.2007

I to nie tylko dla siebie. W roku 2006 liczba oddanych do użytku budynków gospodarstw rolnych była o 72% większa niż w roku 2005. A to dopiero początek. Dzięki funduszom unijnym lata 2007 – 2013 będą okresem intensywnych inwestycji w rozwój budownictwa na wsi.

Będzie się to wiązało z dużym zainteresowaniem inwestorów materiałami budowlanymi. W roku 2006 oddano do użytku 7 848 budynków gospodarstw rolnych. Liczba ta po raz pierwszy od dziewięciu lat była zbliżona do rekordowego poziomu notowanego w 1998 roku, tj. 10 242 budynków gospodarstw rolnych. Po tym rekordowym roku nastąpił znaczny spadek zapotrzebowania na materiały budowlane w segmencie budownictwa obiektów rolnych – mówi Anna Waszczuk, Analityk Rynku Xella Polska. – O ponownym wzroście zainteresowania inwestorów materiałami budowlanymi w tym segmencie rynku świadczy wzrost liczby udzielonych pozwoleń na budowę budynków gospodarstw rolnych w 2006 roku, który wyniósł +4,5% w stosunku do roku 2005. Był to dopiero początek rozwoju tego segmentu rynku. Potwierdzają to ostatnie dane – w I półroczu bieżącego roku liczba udzielonych pozwoleń na budowę budynków rolnych była aż o +26,4% w stosunku analogicznego okresu roku ubiegłego podsumowuje Anna Waszczuk.

Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.