Real Management S.A. buduje inteligentne osiedle

16.08.2012

Rezydencje Pałacowa będzie pierwszym w Polsce kompleksem domów jednorodzinnych zarządzanym przy pomocy urządzeń marki Apple. Inwestycja powstaje w Wilanowie.

Real Management S.A. i Grupa Capital Park, w ramach partnerstwa joint venture, realizują pierwsze w Polsce osiedle domów jednorodzinnych sterowane z poziomu tabletów, smartfonów i innych urządzeń marki Apple. W pierwszym etapie realizacji inwestycji, którego zakończenie planowane jest na I kwartał 2013 r., do użytku oddane zostaną 24 z planowanych 48 luksusowych willi. Średnia powierzchnia każdego z domów wyniesie ponad 230 m², wraz z przyległymi do niego prywatnymi terenami zielonymi. Powierzchnia każdej z działek to około 500 m², w tym samego ogrodu 370 m². Wartość rynkowa inwestycji, w pierwszym i drugim etapie, oscyluje wokół 124 mln zł, a powierzchnia całkowita przekroczy 11 000 m². Rozpoczęcie drugiej fazy projektu planowane jest na początek 2013 r., a jej zakończenie na pierwszą połowę 2014 r. Atutem inwestycji Rezydencje Pałacowa jest prestiżowa lokalizacja w zielonej części warszawskiego Wilanowa i ekskluzywnym sąsiedztwie historycznego zespołu parkowo-pałacowego – Parku Natolińskiego.

Inteligentne osiedle będzie jedną z najbardziej ekskluzywnych, ale też najdroższych inwestycji na warszawskim rynku nieruchomości – ceny domów wahają się w przedziale 2,5-3 mln zł.

 

 

Projekt inwestycji przewiduje 3 typy domów. Każdy z nich zostanie wyposażony w inteligentne rozwiązania tworzące rozbudowany system zarządzania automatyką budynku, którym będzie można sterować za pośrednictwem aplikacji dostępnej na wszystkich urządzeniach marki Apple. Aplikacja na iPhone’a czy iPada umożliwi kompleksowe sterowanie dowolnymi elementami wyposażenia domu, m.in. oświetleniem, zasłonami oraz sprzętami AGD i RTV. Dodatkowo, system zapewnia zdalny monitoring pomieszczeń, informując na bieżąco o zdarzeniach mających miejsce w domu. Rezydencje przy ulicy Pałacowej to pierwsze domy, których system zdalnego zarządzania, stworzony przez firmę Intelyo, powstał we współpracy z autoryzowanym sprzedawcą Apple, firmą Hi-Ton.

Pod względem architektonicznym Rezydencje Pałacowa należą do najbardziej nowatorskich na rynku. Zastosowane przez projektantów osiedla rozwiązania łączą zabudowę jednorodzinną z cechami osiedla mieszkaniowego. Całość utrzymana jest w oszczędnej, lecz eleganckiej formie nawiązującej do rezydencji warszawskich okresu przedwojennego modernizmu. Projekt przedsięwzięcia przygotowała warszawska pracownia architektoniczna PRC Architekci. Za aranżację minimalistycznych wnętrz odpowiada z kolei studio Space.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in