Przebudowa Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu

15.12.2016

Konsorcjum Budimeksu SA (lider – udział 95%) i Ferrovial Agroman SA na zlecenie Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych Sp. z o.o. zmodernizuje i przebuduje Wojewódzki Szpital Zespolony im. Rydygiera w Toruniu.

Wojewódzki szpital w Toruniu przejdzie gruntowny remont i znacznie się powiększy. W ramach rozbudowy kompleksu powstanie 6 nowych budynków o łącznej powierzchni użytkowej pond 63 tys. m2. Największy – 4-piętrowy przewidziano dla szpitalnego oddziału ratunkowego. Znajdzie się w nim 12 sal operacyjnych i 318 łóżek dla pacjentów, a na jego dachu zaprojektowano lądowisko dla helikopterów. W nowych pawilonach przewidziano również 196 łóżek dla chorych szpitala psychiatrycznego i 39 dla pacjentów z oddziału zakaźnego oraz poradni przyszpitalnych. Szpital po przebudowie zyska również trzykondygnacyjny parking naziemny dla 303 samochodów, wyposażony w instalację solarną.

Budimex na realizację kontraktu ma 36 miesięcy od daty przekazania przez inwestora terenu budowy. Umowa opiewa na kwotę ponad 336 mln zł brutto.

Po rozbudowie szpital wzbogaci się o szereg nowoczesnych rozwiązań. Blok operacyjny wyposażony zostanie w multimedialny system integracji sal, a szpitalna apteka w automatyczny system dozowania i dystrybucji leków. Pracownicy placówki będą mogli również korzystać z poczty pneumatycznej, dzięki której przekazywanie sobie różnych rzeczy nie będzie wymagało przechodzenia z jednego do drugiego budynku.

Zanim jednak wykonawca przystąpi do rozbudowy szpitala wykona szereg prac przygotowawczych – przebuduje instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne oraz przeprowadzi roboty rozbiórkowe.

 

 

Inwestycja w liczbach:

– pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego: 30 131 m2, 4-kondygnacyjny

– pawilon administracyjno-szpitalny: 4715,14 m2, 5-kondygnacyjny

– pawilon z Oddziałem Zakaźnym i Poradniami przyszpitalnymi: 8194,34 m2, 4-kondygnacyjny

– pawilon z Oddziałami Psychiatrycznymi: 10 978,5 m2, 4-kondygnacyjny

– garaż naziemny: 9113,5 m2, 3-kondygnacyjny

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.